Низка порад щодо того, як уберегти себе в надзвичайну спеку.
Низка порад щодо того, як уберегти себе в надзвичайну спеку.
Коли спекотно, наш організм втрачає рідину яка виділяється в основному з потом і сечею. Втрата рідини призводить до зневоднення, зневоднення веде до згущення крові і утворення тромбів у судинах. У таких умовах серце починає відчувати сильне навантаження. Йому потрібно проштовхнути більш густу кров по судинах і на тлі всього цього трапляються інфаркти, інсульти, тромбози та інші неприємності. Доказом цього служить підвищена кількість смертей в літні місяці від інфарктів та інсультів у людей молодого віку, не говорячи вже про судинні кризи і теплові удари які трапляються безпосередньо на вулицях, оскільки у спеку зменшується кількість кисню, що призводить до гіпоксії мозку. Люди не звикли до такої спеки, особливо погано переносять спеку люди старше 60 років, які мають зайву вагу і ті, хто страждає захворюваннями серця і судин.
Що пити у спеку? Очищена вода, Мінеральна вода без газу, Вода з лимоном, не солодкі соки, компоти, зелений чай втамовує спрагу і виводить токсини. Для здорової людини в жаркий час потрібно випивати не менше 3-х літрів на добу, для людей із захворюваннями серця і нирок до 2 літрів на добу. Пиво як і інші спиртні напої викликають зневоднення. Тим більше рідко у кого влітку пиво обмежується одним келихом. Вечірні 1,5 – 2 літра пива, на ранок заженуть ваше серце, і вдень коли спека досягне 40°С ви будете ловити його в п’ятах.
Що потрібно їсти в спеку? Овочі, фрукти. Виключіть: жирні, солені, смажені продукти, каву, алкоголь.
Поради «сердечникам» в спеку – Ви, як ніхто інший повинні поберегти себе в спекотні дні! Ні в якому разі не влаштовуйте собі відпочинок від пігулок, які вам призначив лікар для зниження артеріального тиску і розрідження крові. З Вами завжди повинен бути Валідол, Корвалол і Нітрогліцерин. При зниженому артеріальному тиску вживайте краплі елеутерококу 15 кр/добу. Не виходьте на вулицю в найспекотніший час з 12 до 17 годин. Якщо Ви опинилися на вулиці в спеку, намагайтесь перебувати у тіні. Не забувайте про головні убори (панамки, кепки, косинки). Носіть легкий і вільний одяг з бавовняних і лляних тканин.
Відділ з питань цивільного захисту
виконавчого комітету міської ради