Топ теги:
Попередження

Навчання – співдія громад

15 Травня 8:57

Представники Коростенської міської територіальної громади опановували інструменти діалогу для ефективної співдії  відновлення громад

Інститут миру і порозуміння (ІМіП) за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проводив триденне навчання для учасників проєкту “Співдія у відновленні громад”, серед яких працівники відділу інформаційно-консультативного забезпечення, управління праці та соціального захисту, управління економіки виконавчого комітету Коростенської міської ради та КП «Коростеньмедіа».

Мета: опанувати теоретичні та практичні навички інструментів діалогу, вирішення конфліктів та пошуку порозуміння, щоб використовувати їх у процесі відновлення та розвитку українських громад.

Проєкт “Співдія у відновленні громад” має важливе значення в контексті викликів, які виникли через повномасштабне вторгнення та соціальну напругу. Його ціллю є формування фундаменту для інклюзивного та спільного відновлення України, а також розробка моделі для ефективного управління місцевими конфліктами та зміцнення соціальної згуртованості.

“Відбудова та повоєнний розвиток є та буде викликом для українських громад. Зниження довіри до владних інститутів, низька соціальна згуртованість, чвари у процесі прийняття рішень та конфліктні ситуації – це далеко неповний список проблем, з якими стикаються наші громади-учасниці. Щоб закласти міцний фундамент для відновлення в майбутньому, ми маємо почати працювати вже зараз. І одним з найдієвіших шляхів такої роботи є сприяння соціальній згуртованості на місцевому рівні”, – зазначає голова Правління ІМіП Альона ГОРОВА.

Програма поєднує в собі теоретичну та практичну частини, а також процес обговорень. Учасники діляться власним досвідом та обмінюються ідеями щодо вирішення конфліктних ситуацій у їхній громаді.

Серед основних результатів навчання:

 

Обговорення та аналіз проблем, які виникають на місцевому рівні в процесі відновлення;

Практичний досвід роботи з викликами спричиненими конфліктними ситуаціями між владою, громадою, місцевими активістами та ВПО;

Опанування теоретичного матеріалу щодо застосування інструментів діалогу вирішення конфліктів та пошуку порозуміння;

Розв’язання реальних кейсів/ситуацій за допомогою вивчених інструментів та обговорення перспектив їх впровадження на практиці.

“Під час навчання учасники мають можливість розвинути навички аналізу та підготовки діалогу в громаді. Це не лише сприяє побудові довіри серед мешканців та влади, але й допомагає вирішувати конфліктні ситуації шляхом досягнення взаємного порозуміння. Отримані знання можуть сприяти побудові та підтримці міжсекторальних партнерств, які є важливим елементом для успішного розвитку будь-якої громади. Співпраця між активістами, громадським сектором, бізнесом та владою може допомогти вирішити навіть найскладніші проблеми та забезпечити сталість та стійкість розвитку”, – зазначає про результати навчання координаторка проєкту ІМіП Катерина ДАНЬКОВА.

Також тренери приділили увагу вирішенню конфліктних ситуацій, які часто виникають у громадах. Учасники отримали можливість ознайомитися з різними методами, стратегіями врегулювання конфліктів, а також співпраці та побудови діалогу між різними сторонами. Це допоможе їм ефективніше взаємодіяти та знаходити конструктивні рішення.

“Вирішення конфліктів є важливим для розвитку громад та забезпечення гармонійного функціонування місцевих спільнот. Такі навички дозволять учасникам ефективно реагувати на напружені ситуації та сприяти побудові позитивних взаємовідносин у громадах”, – зазначає Альона ГОРОВА

Наступним етапом Проєкту буде відбір робочих груп та проведення установчих зборів, де визначать тему/проблему з якою громади працюватимуть далі. Після – діалогові сесії та інші адвокаційні заходи.

Цю публікацію було створено за матеріалами  ГО «Інститут миру і порозуміння» в рамках проєкту

«Співдія у відновленні громад», та стало можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

 

Чат-бот Гаряча лінія