Топ теги:
Попередження

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ УКРАЇНИ ВІД ФРАКЦІЇ «СЛУГА НАРОДУ» БЛОКУЮТЬ РЕМОНТ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВУЛИЦІ МІСТА КОРОСТЕНЯ

11 Травня 12:17

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ УКРАЇНИ ВІД ФРАКЦІЇ «СЛУГА НАРОДУ» БЛОКУЮТЬ РЕМОНТ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВУЛИЦІ МІСТА КОРОСТЕНЯ

13 квітня 2021 р. за підписами народних депутатів України від фракції «Слуга народу» було направлено депутатське звернення до голови Житомирської обласної державної адміністрації Бунечка В.І. з проханням виключити з Переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету об’єкт «Капітальний ремонт дороги по вул. Грушевського в м. Коростені. Коригування» та замінити на «Капітальний ремонт дороги по вул. Київська в м. Житомир».
Вартість об’єкту – 43 млн.грн. Підписи під зверненням поставили представники провладної партії, які представляють Житомирщину: голова Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко, народні депутати України Тетяна Грищенко, Сергій Кузьміних, Богдан Кицак, Ігор Герасименко.
Необхідно врахувати, що місто Коростень є найбільшим населеним пунктом України, постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи. А вулиця Грушевського є не тільки центральною вулицею міста, а й складовою автомобільної дороги міжнародного значення М-21 – Житомир – Могилів – Подільський (колишня дорога регіонального значення Р-28 Виступовичи – Житомир). І, відповідно, її стан свідчить про міжнародний імідж України.
Середня інтенсивність руху автомобільного транспорту по цій вулиці протягом доби складає 3000-5000 авто/добу, в тому числі це вантажний великоваговий транзитний транспорт. Об’їзної дороги для такого транспорту в місті немає. Дорога по вул. Грушевського потребує проведення капітального ремонту. На жаль, в міському бюджеті недостатньо коштів для виконання цих робіт.
Крім того, у 2020 році утворилася Коростенська міська територіальна громада внаслідок приєднання до м.Коростеня 43 населених пунктів (сіл). Площа громади становить – 80731,474 га. Чисельність населення: 73365 осіб. Об’єднання в Коростенську міську територіальну громаду, в свою чергу, призвело до розширення потреб населених пунктів та фінансових зобов’язань.
При розподілі державної субвенції на ремонт доріг Житомирської області у 2020 році на місто Коростень були виділені кошти в сумі 1,3 млн.грн. При цьому іншим містам області були виділені значно більші суми коштів, зокрема: м. Житомир – 52,5 млн.грн., м. Бердичів – 62,8 млн.грн., м. Новоград-Волинський – 57,5 млн.грн.
У цьому році відповідно до Переліку виділені кошти на ремонти доріг: м. Житомир – 42,7 млн.грн., м. Малин – 21,4 млн.грн., м. Новоград-Волинський – 60,7 млн.грн., м. Бердичів – 4 млн.грн.
Вважаємо, що розподіл коштів проведено не коректно і не справедливо. Виключення з Переліку об’єктів міста Коростеня таким чином суперечить озвученим намірам держави щодо забезпечення фінансової спроможності територіальних громад та їх сталого економічного розвитку.
Голова Коростенської міської територіальної громади Володимир Москаленко звернувся до народних депутатів України з проханням надати пояснення та аргументи щодо даного рішення, переглянути депутатське звернення та не виключати з Переліку вказаний об’єкт для проведення капітального ремонту дороги по вул. Грушевського в м. Коростені.
Адже подібними діями депутати провладної партії показують зневагу та нехтування інтересами жителів Коростенської громади, принижують честь та гідність всієї центральної влади в Україні, що є неприпустимим.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія