Топ теги:
Попередження

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЧИСТОГО ПОВІТРЯ ДЛЯ БЛАКИТНОГО НЕБА

7 Вересня 8:35

Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба – Оптико-механічний фаховий коледж

Вперше цей день світ відзначив 7 вересня 2020 року.

Ця екологічна дата встановлена  Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 19 грудня 2019 року, щоб привернути увагу до проблеми якості повітря.

Забруднення повітря є надзвичайно серйозним екологічним ризиком для здоров’я людини і другою найбільш поширеною причиною смерті від неінфекційних захворювань після куріння тютюну.

Це глобальна проблема з віддаленими наслідками через перенесення забруднювачів на великі відстані. За відсутності рішучих дій кількість передчасних смертей, викликаних забрудненням повітря, за існуючими оцінками до 2050 року може збільшитися на 50%.

Кожен згаяний рік екологізації – це сотні мільйонів тонн шкідливих речовин, які осідають в легенях наших громадян, на українській землі та водойми.

Сьогодні люди ще має шанси на покращення ситуації за рахунок обмеження викидів від транспорту та промисловості, адже це найбільші «статті витрат» чистого повітря. Також на допомогу можуть прийти правильне міське планування, розробка та використання  більш «чистих» технологій та пошуки альтернативних джерел енергії.

Найважливішою складовою успіху є глобальна співпраця у цьому напрямку, як на державному рівні, так і на людському. Завдання Міжнародного дня чистого повітря для блакитного неба полягає саме у заохоченні таких кроків.

На думку вчених, якщо до 2050 року повністю не припинити викиди вуглецю в атмосферу, глобальну зміну клімату вже не можна буде зупинити. Крім того, стало відомо, що, за даними ООН, забруднення повітря щороку спричиняє 7 млн смертей.

Чат-бот Гаряча лінія