Топ теги:
Попередження

Етапи реалізації проєкту

 

 

Етапи реалізації проєкту ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність 

громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО»

 

Восени 2018 року місто Коростень відвідав керівник проєкту ПРООН «Енергоефективність в громадських будівлях» Сергій Варга, який запропонував модель ЕСКО-механізму, як поглиблене партнерство. Суть цієї моделі полягає в тому, що замовник робіт співфінансує заходи на об’єкті і тоді кошти від економії справедливо розподіляються між інвестором та замовником відповідно до домовленостей.

19 лютого 2019 року прийнято політичне рішення та підписано Меморандум про партнерство в рамках проєкту «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО». Після конструктивних переговорів, проведення певних обстежень, обрано об’єктами енергосервісу Коростенську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням іноземних мов, Коростенську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №9, Коростенський міський колегіум та Центр розвитку дитини №18 та прийнято рішення реалізувати ЕСКО-механізм, а саме встановити індивідуальні теплові пункти на об’єктах енергосервісу.

Березень-квітень 2019 року рішеннями виконавчого комітету Коростенської міської ради від 06.03.2019 р. №108 та від 03.04.2019 р. №182 «Про закупівлю енергосервісу та затвердження базових рівнів споживання теплової енергії» передбачено проведення закупівлі енергосервісу у 2019 році на об’єктах енергосервісу та затверджено базові рівні споживання теплової енергії.

На початку травня 2019 року делегація у складі секретаря Коростенської міської ради Володимира Вигівського, заступника міського голови Олександра Ясинецького, а також фахівців управління економіки та відділу освіти здійснює візит до КП «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва», як до одного з найуспішніших й найдосвідченіших замовників та реалізаторів енергоефективних проектів.

31 травня 2019 року відділом освіти оголошено тендер по наступним об’єктам енергосервісу: Коростенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням іноземних мов, Коростенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9, Коростенському міському колегіуму (ЕСКО класичне).

8 липня 2019 року оголошено тендер по об’єкту енергосервісу Центру розвитку дитини №18 (ЕСКО поглиблене партнерство).

Переможцем торгів визначено ТОВ «КИЇВЕСКО».

29 серпня 2019 року рішенням сесії затверджено істотні умови енергосервісних договорів по наступним об’єктам: Коростенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням іноземних мов, Коростенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9 та Коростенському міському колегіуму.

17 жовтня 2019 року рішенням сесії затверджено істотні умови енергосервісного договору за об’єктом Центром розвитку дитини №18.

Протягом вересня – жовтня 2019 року укладено енергосервісні договори по усім визначеним об’єктам.

Кінець жовтня 2019 року (до початку опалювального сезону) було реалізовано заключну частину проєкту, а саме процес встановлення індивідуального теплового пункту на кожному об’єкті енергосервісу.

На разі, відбувається постійна співпраця з фахівцями ТОВ «КИЇВЕСКО». Обговорення робочих питань проводиться в телефонному режимі і під час Skype-конференцій (остання відбулась 20.03.2020 року). Серед робочих питань наступні: перевірка енергоменеджером актів про виконання зобов’язань, дотримання умов енергосервісних договорів тощо.

 

Чат-бот Гаряча лінія