Коростенська дирекція залізничних перевезень інформує про наступне

22 Лютого 15:34

З метою проведення профілактичної роботи щодо запобігання травмування громадян на залізничному транспорті  Коростенська дирекція залізничних перевезень  інформує про наступне:

Протягом 12 місяців 2021 року на коліях Південно-Західної залізниці було травмовано138 сторонніх осіб, 79 осіб з яких із смертельним наслідком.

Електрострумом уражено 21 сторонню особу (з них 15 дітей), 8 осіб смертельно ( 8 дітей ).

Рівень травматизму невиробничого характеру у 2021 році збільшився у порівнянні з 2020 роком на 15,97 % (19 осіб), рівень смертельного травматизму збільшився  на 3,36% (4 особи).

За 12 місяців 2021 року травмовано:

на станціях   74 особи, з них 35 осіб  смертельно;

на перегонах  травмовано 64 особи, з них 44 особи загинули.

Найбільша кількість випадків з громадянами сталося через перехід колії у не встановленому місці (46,38%).

Аналіз випадків травмування громадян на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість із них сталися внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом Міністерства транспорту від 19.02.1998 №54, зареєстрованих у Мін’юсті 22.07.1998 за № 473/2913, а саме: перехід залізничних колій у невстановлених місцях; знаходження біля та на залізничних коліях.

Так в 2021 році стався груповий випадок травмування з               Лавренчуком М.В., 03.01.1946 р.н. та Журавльовою М. В., 26.02.1942 р.н., мешканцями міста Коростеня при наступних обставинах: в  добу 18.07.2021 о 07.14 год,  при слідуванні дизель-поїзду по станції Коростень, при наближенні до технологічного проїзду з електрошлагбаумами, в районі житлового масиву «Ковельський парк», машиніст подавав сигнали великої чутності. В цей час, з правої сторони, по ходу руху дизель-поїзда, по проїзду йшли вище зазначені громадяни. На звукову та світлову сигналізацію вони не реагували, машиніст дизель-поїзду подав сигнали великої чутності та застосував екстрене гальмування, але люди не реагували, внаслідок чого уникнути зіткнення не вдалось.

Випадок стався із-за порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затв. наказом МТУ від 19.02.1998 № 54, а саме: п. 2.3.  (При  наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами  небезпечної  зони,  пропустити його   і,   впевнившись   у   відсутності   рухомого   складу,  що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід),  п.2.6. (Пішоходам забороняється переходити  і  перебігати  через  залізничні колії перед поїздом   (або   локомотивом,   вагоном,   дрезиною   тощо),    що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.), п.2.8. (Пішоходам забороняється переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні   шлагбаума  або  при  червоному  світлі  світлофора  та звуковому  сигналі  переїзної сигналізації).

В зв’язку з вище викладеним Коростенська дирекція залізничних перевезень просить, Вас, забезпечити проведення профілактично – роз’яснювальної роботи  на тему дотримання вимог Правил безпеки та Правил поведінки громадян на залізничному транспорті України населенню громади через органи самоврядування, підприємств, організацій, навчальних закладів, в тому числі використовуючи для цього можливості засоби масової інформації (ЗМІ), тощо.

З повагою,

Перший заступник

начальника дирекції                                                            Олександр МАЗУР

Головний інженер дирекції                                                 Сергій  ВАСИЛЬЧУК