Коростень та Укмерге: Побудова партнерства для загального блага

26 Жовтня 6:08

22 жовтня 2021 року в онлайн-режимі відбулася перша зустріч між Коростенем (Україна) та Укмерге (Литва). Раніше обидва муніципалітети виявили зацікавленість у налагодженні нового партнерства в рамках проекту «Мости довіри». Проект реалізується Радою європейських муніципалітетів і регіонів та PLATFORMA, а фінансується програмою U-LEAD з Європою, багатогранною донорською діяльністю Європейського Союзу та його держав-членів Німеччини, Польщі, Швеції, Данії, Естонії та Словенія.
Під час першої зустрічі партнери представили один одному свої муніципалітети та обговорили можливі напрямки співпраці. Доповідачі з обох сторін відзначили, наскільки схожі обидві громади, наприклад, з точки зору ключових секторів бізнесу (наприклад, деревообробка), інтересу до зеленого туризму, культури та навіть деяких спільних проблем (наприклад, старіння населення, міграція молодь, інвестиції).
Енергоефективність та зростання цін на газ, управління відходами, інвестиції та привабливість бізнесу, COVID-19, цифровізація державних послуг – це лише деякі з тем, які обговорювалися під час цього першого обміну.
Протягом наступних місяців обміни відбуватимуться онлайн. Навесні 2022 року планується, що представники Коростеня відвідають Укмерге, щоб більше дізнатися про його успішні проекти та побачити, які аспекти цих проектів можна взяти, адаптувати та інтегрувати до місцевих реалій Коростеня. Як правильно зазначив мер міста Роландас Яніцкас, завжди краще один раз щось побачити, а Укмерге з нетерпінням чекає на зустріч з українськими колегами наступного року.
Довідково про Укмергський район – Литва
Населення: 36 429      Територія (км²): 1 395     Бюджет (у млн. євро): 48.4
Ключові сектори економіки: Деревообробна промисловість, металообробна промисловість, швейна промисловість, будівельна галузь, сільське господарство, харчова промисловість.
Район Укмерге – муніципалітет у Вільнюському повіті. Столиця муніципалітету – Укмерге, найбільше поселення та єдине місто муніципалітету. Укмерге часто називають найбільшим перехрестям Литви. Тут перетинаються дві важливі міжнародні дороги, а чотири литовські міста – Вільнюс (78 км), Каунас (69 км), Паневежис (71 км) та Утена (64 км) розташовані неподалік від міста. 29% території покрито лісами, 55% сільськогосподарськими угіддями.
На розвиток бізнесу в муніципалітеті Укмерге позитивно впливає діяльність Індустріального парку Укмерге. Цей парк був створений в 2002 році норвезькою компанією Stafa Industrier і в даний час він надає послуги з оренди, консультації та інші послуги, що стосуються бізнесу. Завдяки створенню Індустріального парку в районі було створено нові робочі місця та залучено іноземні компанії.
Більше інформації на сайті: Ukmergė district municipality та Ukmergė district municipality
Бажані напрямки співпраці з українською громадою: Культура, медицина, туризм, відновлювані джерела енергії (розвиток сонячної електростанції)
Бажані характеристики партнера з України: Нам не важливий розмір, кількість людей чи економічне становище партнера в Україні. Для нас важливо знайти спільні інтереси та зацікавленість партнера в обміні досвідом у перелічених вище сферах.