Конкурс з охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини

11 Березня 16:40
В Zhytomyr regional centre of folk art відбувся традиційний щорічний Конкурс з охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини. Конкурс дає змогу виявити нові елементи НКС в громадах Житомирщини.
Отже, в номінації “Інші вияви нематеріальної культурної спадщини” (гастроспадщина) преможцями стали :
ІІІ місце – Коростенська МТГ, село Новаки, які представили технологію приготування страви “Галик”;
ІІ місце – Коростенська МТГ, село Холосне, які представили технологію приготування страви “Ковбаски з пшоном” (пшонянки);
І місце – Коростенська МТГ, сіл Обіходи, Сарновичі, Мединівка, та Берестовець, які представили технологію приготування страви “Макар”.
В номінації “Збереження живої традиції” переможцем обрали Камінський центр культури та дозвілля Романівської селищної ради, які презентували традиційний обряд випікання весільного короваю в с. Камінь.