Із 1 жовтня 2023 року відновлюються штрафні санкції за порушення норм законодавства щодо використання РРО та ПРРО.

21 Вересня 15:16

З 1 жовтня 2023 року відновлюється повна відповідальність за порушення у сфері застосування РРО, крім відповідальності на тимчасово окупованих територіях, територіях активних і можливих бойових дій

Починаючи з 1 жовтня застосування штрафних санкцій буде відновлено стосовно всіх підприємців і компаній, які займаються торгівлею, працюють у сфері громадського харчування або надають послуги.

Відповідальність за порушення, вчинені в період з 1 січня 2022 року до 30 вересня 2023 року включно, анулюється. Щоправда, не всім. Звільнення від відповідальності протягом зазначеного періоду не поширюється на суб’єктів господарювання, які:

• торгують підакцизними товарами (алкогольною, тютюновою продукцією, паливом);
  • займаються обміном валют;
  • ведуть діяльність у сфері азартних ігор.

Основні штрафні санкції у сфері касових операцій є такими.

• 100% вартості товарів/послуг – за реалізацію цих товарів/послуг без використання РРО або за невидачу фіскального чека. У разі повторного порушення штраф зростає до 150% суми.
  • 510 грн – за неподання звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, та за відсутність контрольної стрічки на РРО.
  • 5100 грн – за використання РРО, у конструкцію якого було внесено зміни, які не передбачені документацією виробника касового апарату / розробника програмного забезпечення.

Для підприємців на єдиному податку, які не є платниками ПДВ та не продають підакцизні товари, технічно складні побутові товари, медичні засоби чи ювелірні вироби, з 1 жовтня 2023 року до 31 липня 2025 року передбачено знижені штрафи за відсутність РРО:

• 25% вартості товарів/послуг у разі їх продажу без використання РРО або з використанням на неповну суму, а також 50% вартості проданих товарів/послуг за аналогічне повторне порушення (замість 100% та 150% відповідно).