Івана Купала! Святкуйте й про правила безпеки пам’ятайте

6 Липня 7:27

Івана Купала! Святкуйте й про правила безпеки пам’ятайте
У ніч з 6 на 7 липня відзначається містичне  свято Івана Купала. Наші предки вірили, що в цю ніч на землю виходять лісовики, відьми і злі духи, а захиститися від них допомагають вода і вогонь.
Існує безліч прикмет, звичаїв, обрядів та різновидів ворожінь, пов’язаних з цим днем. Аби святкування відбулися безпечно й кожен зміг знайти свою «долю» без шкоди для власного та чужого здоров’я, нагадуємо прості  правила безпеки на воді:
–   Основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання;
–   Купатися дозволено лише у світлу пору доби;
–   Слід уникати води зі швидкою течією та не плавати наодинці, особливо, якщо ви не впевнені у своїх силах;
–   Ні в якому разі не можна заходити у воду напідпитку!
–   Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків;
–   Не залишайте дітей без нагляду.
В ніч на Івана Купала розпалюється велике багаття, через яке стрибають поодинці або в парі. Купальське вогнище, згідно з переказами, має велику міфічну силу. Через нього стрибають всі, проходячи таким чином своєрідний ритуал очищення. Та залишене без нагляду багаття за наявності вітру та легкозаймистих матеріалів за лічені хвилини може перерости у неконтрольовану пожежу.
Пам’ятайте! Погано загашене вогнище приховує в собі небезпеку. Будьте уважними та обережними з вогнем, дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Бережіть себе й своїх близьких, гарного свята!

Відділ з питань цивільного захисту
виконавчого комітету міської ради