Івана Купала і комендантська година

6 Липня 14:04

Івана Купала ― давнє слов’янське та українське свято. Колись це була одна з головних та містичних ночей Русалій у слов’ян. Зараз же Івана Купала пов’язане з християнськими святими Агрипиною та Іоанном Хрестителем.

Івана Купала ― традиційне слов’янське свято, яке існувало задовго до хрещення Київської Русі. Купала входило до щорічних русалій, які починалися з дня сонцестояння в червні. Останній день ― Горпина Купальниця припадав на 6 липня, а Купала починалося після обіду та тривало усю ніч.

Після хрещення Київської Русі свята були підлаштовані під християнські, і 6 липня відзначають Агрипини Римської, а 7 липня ― Різдво Іоанна Хрестителя. А під впливом цих свят Купала стало Івана Купала.

Тож традиційно Івана Купала святкують 7 липня.

Свято відоме й одне з найулюбленіших літніх свят, але святкування Купала доведеться відкласти до закінчення війни, оскільки в Україні діє комендантська година, у Коростенській міській громаді вона діє з 23:00 до 5:00. Тому, погуляти буде неможливо.

Але все-одно нагадуємо правила поведінки на водоймах:

➡ для купання обирайте лише спеціально обладнані місця;

➡ уникайте водойм зі швидкою течією та не плавайте наодинці;

➡ у воді купайтеся лише у світлу пору доби;

➡ не заходьте у воду у стані алкогольного сп’яніння;

➡ не дозволяйте дітям самостійно відвідувати водойми;

➡ перед тим, як сідати у човен, огляньте його та переконайтесь у його придатності, перевірте наявність весел, кочетів, черпака для відливу води, рятувальних засобів (рятувальне коло, рятувальний жилет);

➡ особи, які не вміють плавати, повинні сідати у човен, надівши на себе рятувальний жилет;

➡ не стрибайте через «купальний вогонь», якщо не впевнені у своїх силах;

➡ не залишайте без нагляду ритуальне багаття, щоб не спровокувати пожежу.

Будьте уважні й обережні при поводженні з вогнем.

Крім того, що в Україні йде повномаштабна війна й ідея з великим багаттям сама по собі виглядає недоречною, за даними Житомирського обласного центру з гідрометеорології з 6 по 8 липня на території всієї Житомирської області переважатиме надзвичайна ( 5 класу) пожежна небезпека.

Також нагадуємо про події минулого року під час святкування Івана Купала:

“До медичного закладу з опіками звернулись троє жителів райцентру, які перебували на публічному заході під час раптової пожежі. Їм було надано необхідну допомогу та призначено амбулаторне лікування. Станом на ранок 10 липня інформації про інших постраждалих унаслідок цієї події немає. Згідно з повідомленням місцевих ЗМІ, вибухнули каністри з бензином під піротехнікою. Очевидці стверджують, що вибух був настільки сильний, що у людей в районі водоканалу затрусились шибки у вікнах”.

Будь ласка будьте уважні та обережні адже  від цього ніхто не застрахований. Свят у нас буде ще багато, а Ви у себе і рідних одні.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та правил поводження біля водойм.