Топ теги:
Попередження

Інформуємо всіх аграріїв громади!

2 Лютого 15:32

В Україні запрацював Державний аграрний реєстр — Latifundist.com

З вересня 2022 року запрацював державний аграрний реєстр (ДАР) — єдині правила отримання державної та міжнародної допомоги для всіх агровиробників.

Навіщо створений Державний аграрний реєстр

ДАР є державною автоматизованою інформаційною системою збирання, обліку, накопичення й оброблення інформації про виробників сільськогосподарської продукції. Її упроваджено за підтримки Євросоюзу та Світового банку. Створення системи не пов’язане з війною, це важливий крок підготовки нашої держави до членства в ЄС, адже такі реєстри є в усіх країнах-учасницях.

Мінагрополітики створило ДАР, щоб ефективно й прозоро залучати та розподіляти всі види підтримки фермерів. Йдеться про кошти державного бюджету, пільгові кредити, міжнародні гранти та технічну допомогу.

Для подання заявки на участь у програмах підтримки потрібно лише зареєструватися в системі. Це безкоштовно й відбирає кілька хвилин. А потім в онлайн-кабінеті на платформі можна обрати актуальну для фермера програму й там же подати заявку на участь у ній. Колись процес був набагато складніший.

ДАР пропонує:

  • єдині правила отримання державної та міжнародної допомоги для всіх сільгоспвиробників;
  • податися на будь-яку програму просто з дому;
  • відстеження руху заявки на підтримання в режимі реального часу;
  • автоматично підтягує дані з Державного земельного кадастру, Державного реєстру речових прав, ЄДР, Єдиного державного реєстру тварин;
  • лише установи, що безпосередньо надають підтримку в ДАР, мають доступ до цих даних, і тільки з дозволу агровиробника.

Отже, ДАР є системою на кшталт Дії, але суто для аграріїв.

Як стати учасником Державного аграрного реєстру

Зареєструватися в ДАР може будь-який сільгоспвиробник України. Його масштаб та напрям діяльності не мають значення. Також не важлива форма власності: фізична особа, ФОП, юридична особа. Єдине – для реєстрації потрібно мати кваліфікований електронний підпис або BankID.

Детальніше за посиланням: https://www.dar.gov.ua/ або на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Чат-бот Гаряча лінія