ХІІІ Фестиваль дерунів відбудеться 4 вересня 2021 р.

5 Серпня 8:49

До уваги коростенців, туристів, артистів та всіх поціновувачів дерунів! ХІІІ Фестиваль дерунів відбудеться 4 ВЕРЕСНЯ 2021 року в парку "Древлянському"!
На гостей очікує традиційний майстер-клас від міського голови, автентичні виступи учасників Фестивалю «Грай, гармонь!», смачні та яскраві виставки-продажі, ярмарка майстрів, неймовірна кількість оригінальних страв, розваг, конкурсів, змагань та незабутні сюрпризи від організаторів.

Дещо з історії Міжнародного Фестивалю дерунів
Славетне місто Коростень невтомно готується до проведення ХІІІ Міжнародного фестивалю дерунів. Організатори шукають нові цікавинки, аби наше свято запам’яталось всім гостям без вийнятку. Запевняємо буде, як завжди, весело, надзвичайно смачно, пісенно-танцювально, жартівливо-відпочивально, креативно-розважально, незабутньо-самобутньо!
А поки ви збираєтесь в Коростень, нагадаємо, чим запам’ятався Фестиваль дерунів.
Ідейним натхненником проведення Фестивалю дерунів став Нечипоренко Валерій Петрович, організатором втілення ідеї в життя – міський голова Володимир Москаленко. Чим запам’ятався Міжнародний фестиваль дерунів:
І Фестиваль (28.09.2008 р.) – спечено гігантський дерун вагою118 кг, який увійшов до Книги рекордів України.
ІІ Фестиваль (19.09.2009  р.) – відкрито перший в Україні Пам’ятник Деруну.
ІІІ Фестиваль (25.09.2010 р.) – під лозунгом «Дерунам слава» побив попередній рекорд – цьогорічний дерун заважив136 кг.
IV Фестиваль (10.09.2011 р.) – під гаслом «Деруни всієї України, єднайтесь!» запросив на святкування українців із прізвищем Дерун. За підсумками рейтингу кулінарних фестивалів та свят України «Їли-пили» став переможцем у номінації «Найкреативніші фестивалі».
V ювілейний Фестиваль (08.09.2012 р.) відзначився найдемократичнішими виборами в Україні – деруни готували кандидати в депутати до Верховної Ради. Увійшов у сотню кращих подій для туристичної індустрії України 2012 року («100 best events ofUkraine»).
VI Фестиваль (14.09.2013 р.) спеціалізувався на підготовці наречених та познайомив гостей із традиціями поліського весілля.
VII Фестиваль (12.09.2015 р.) під гаслом «Фестиваль дерунів єднає Україну» пригощав дерунами не лише з усіх регіонів України, а й світу.
VIII Фестиваль (10.09.2016 р.) відзначився проведенням дерунярського аукціону, розіграшем дерунярської лотереї, гумористичними сюрпризами від колективу «Дизель Студії», феєричним виступом гурту «ТІК». Кошти, зібрані під час святкування, були передані 13-му окремому десантно-штурмовому батальйону. Фестиваль став наймасовішою подією року за кількістю відвідувачів та учасників. Свято зібрало близько 50 тисяч гостей.
ІХ Фестиваль (09.09.2017 р.) під гаслом «На гостини до дев’яток» додав до свого арсеналу ексклюзивні новинки – бургер-, суші-деруни та страусині деруни. Своїми кулінарними секретами з приготування смачних дерунів ділився фіналіст проекту каналу СТБ «Мастер Шеф» Олег Ковальчук. Безкоштовні частування отримали чоловіки із козацьким оселедцем та гості із прізвищем Дерун.
Х  Фестиваль (08.09.2018 р.) отримав Патент на проведення Міжнародного Фестивалю дерунів. Встановлено аж три рекорди України: найбільший дерун в Україні (вагою 180 кг); найбільша кількість учасників у вишиванках та національному вбранні – 11 тис. 909 осіб; найбільше учасників з прізвищами Дерун, Дерунець. Телевізійний канал «СТБ» разом з відомим шеф-кухарем Юрієм Ковриженком дивували незвичайними, європейськими дерунами.
 ХІ Фестиваль (14.09.2019 р.) виявився наймаштабнішим: відвідало близько 60 тис. гостей (населення міста Коростеня – близько 65 тис.).
 ХІІ Фестиваль (12.09.2020 р.) був відмінений через пандемію коронавірусу, але коростенці святкували вдома, в колі близьких друзів та ділились гарним настроєм в соціальних мережах.

П Л А Н
проведення  ХІІІ Міжнародного
фестивалю  дерунів  у парку культури і відпочинку «Древлянський»
4 вересня 2021р.

10.00-21.00  Святкова торгівля, робота дитячих атракціонів
(вул. Грушевського, парк Древлянський)
09.00-11.50  Гала-концерт учасників Всеукраїнського фестиваль-конкурсу «Грай, гармонь!» (МПК  ім. Т. Шевченка)
12.00-12.30 Урочисте відкриття ХІІІ Міжнародного фестивалю дерунів
12.30-13.30  Майстер-клас міського голови та почесних гостей свята. Школа дерунярства
 (Майданчик біля пам’ятника княгині Малуші)
14.00-15.00  Проведення конкурсів, виступи народних фольклорних колективів із різних регіонів України  (Парк Древлянський)
11.00-15.00  Дерунярське триборство (за Палацом культури)
15.00-17.00  Виступ учасників фестивалю «Коростень збирає друзів» (Центральна сцена парку)
17.00-18.00  Нагородження переможців конкурсів  (Центральна сцена парку)
18.00-19.00  Виступ ВІА «Древляни» на запрошення народного депутата України  В.Арешонкова (Центральна сцена парку)
19.00-21.00 Ді-джей сет від DJ MARKUS (Центральна сцена парку)
19.00-22.00 Музично-розважальне шоу за участю зірок української естради за підтримки компанії «UPG». Хендлайнер свята Ірина Федишин (Центральна площа міста)
21.00-22.00 Танцювально-розважальна програма (Парк Древлянський)

І Коростенський фестиваль вуличного кіно!
11 вересня (субота) о 15:00год. у Древлянському парку відбудеться І Коростенський фестиваль вуличного кіно!
Запрошуємо на фестиваль вуличного кіно, де ти зможеш отримати купу задоволення, емоцій та вражень.
Це перший кінофестиваль у м. Коростень, що знаходиться у Житомирській області.
Це яскраве містечко, яке приковує увагу кожного, хто сюди завітає. Так само як і фільми на Коростенському фестивалі вуличного кіно.