Головне «круглого столу» комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної ради України

23 Квітня 11:56

22 квітня в комітеті  з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної ради України було проведено «круглий стіл» на тему «Соціальне забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Нагальні питання та їх вирішення в умовах воєнного стану».

Активну участь в  обговоренні даного питання взяли громадські організації, які покликані захищати інтереси громадян України, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, члени робочої групи Коростенського району: Коруд Іван Ярославович, голова Овруцької міської ради; Дмитро Бовсуновський, юрист, начальник відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації та народний депутат України  Володимир Арешонков.

«Сьогоднішнє засідання не вирішить проблему за якою ми тут зібралися. Необхідно провести робочу нараду за участю Міністерства юстиції, Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Державної виконавчої служби, Пенсійного фонду України та інших  інституцій, які вплетені в реалізацію державної політики, яка пов’язана з забезпеченням прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи… Ніколи держава в повній мірі не виконувала зобов’язання за законодавством у вирішенні чорнобильського питання… Насьогодні я звертаюсь до нинішньої влади. Ми визнаємо, що  в країні воєнний стан, обмеження фінансових ресурсів не дозволяє  до кінця виконувати ці зобов’язання перед людьми. Але ми повинні відпрацювати шляхи подолання назрілих складних і кризових питань: відновлення державної програми, яка була припинена в 2015 році, врегулювання статей 39 та 37 п. «Інші види доплати», не Конституційне рішення Верховної ради, щодо встановлення 1600 грн., як еквівалент для виплат пенсіонарам-чорнбильцям,» – наголосив у своєму виступі народний депутат України Володимир Арешонков.

В продовження виступу Володимира Арешонкова  Іван Коруд проаналізував жахливі наслідки Чорнобильської катастрофи та запропонував: «Внести зміни до бюджету і зняти розрахункову виплату  1600 грн. Тому,  – що це породжує невдоволення людей. Ми закликаємо знайти справедливе рішення, щоб врегулювати це питання.  Адже заручниками даної проблеми стали голови громад Коростенського району, які не можуть вирішити дані питання, бо ці питання  в компетенції Міністерств та Верховної ради України».

Дмитро Бовсуновський доповнив та підтримав виступи Володимира Арешонкова та Івана Коруда, роз’яснив та нагадав всі деталі законодавства України, щодо прав громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які підтверджують незаконність прийнятого рішення Верховною радою.

Відео трансляція засідання “круглого столу” – за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=1u_CACegOz0&t=1187s