Фахівці Публічної бібліотеки Коростенської МТГ підвищили свій професійний рівень

23 Лютого 10:27

22 лютого у читальній залі центральної міської бібліотеки для бібліотекарів був проведений плановий семінар-практикум «Бібліографічна діяльність бібліотек ПБ Коростенської МТГ у системі формування інформаційної компетентності користувачів».

Захід розпочався хвилиною мовчання вшанування усіх загиблих. Далі провідний методист Світлана Коржук ознайомила колег з програмою семінару-практикуму та звернула увагу, що крім теорії будуть і практичні завдання по темі. Бібліографічна робота – це те, без чого не обходиться жодна бібліотека, адже вона направлена на виконання інформаційної функції та формування компетентного користувача. Бібліографія являється помічником у доборі книг та інших джерел інформації. Виступаюча ознайомила усіх присутніх з традиційними та інноваційними формами інформаційно – бібліографічного обслуговування користувачів. Порекомендувала поряд із заходами з популяризації бібліографічних знань передбачати випуск інформаційно-бібліографічних бюлетенів, створення бібліографічних посібників малих форм, виконання бібліографічних довідок тощо.

Провідний методист Тетяна Примаченко проінформувала колег про те, що довідково-бібліографічна діяльність є важливою функцією сучасної бібліотеки, яка тісно пов’язана з обслуговуванням користувачів, створенням довідково-інформаційних ресурсів та довідково-пошукового апарату як засобу організації доступу до них. Детально зупинилася на бібліографічному інформуванні та бібліографічному описі.

Далі були проведені практичні завдання, де кожен фахівець міг самостійно описати книги одного автора, двох авторів, під назвою, а ще зробити аналітичний опис статей із газет та журналів.  Охочі показали свою роботу на загал, використовуючи фліпчарт.

Підводячи підсумки семінару-практикуму, фахівці  ПБ КМТГ зробили для себе висновки, що бібліографічна робота є вкрай важливою для якісного обслуговування місцевої громади, формування нового покоління користувачів в умовах інформаційного середовища. І ми всі можемо з упевненістю сказати, бібліотека – це відкритий стіл ідей, за який можна запрошувати кожного.