Делегація з Коростеня на чолі з заступником міського голови з дружнім візитом відвідала місто-побратим Укмерге

30 Травня 9:51
Днями місто-побратим Укмерге святкував своє 690-річчя.
До міста завітали делегації з Німеччини, Польщі, Угорщини, Латвії та України.
На чолі з заступником міського голови Олександром Ясинецьким, Укмерге відвідали і начальник управління економіки Владимир Стужук та начальник відділу проектного та інвестиційного менеджменту Alina Semenenko.
Колосальна підтримка України і нашої громади відчувалась всюди: з іншими делегаціями обговорили як живе сьогодні громада, дізнались як опікуються нашими українцями в європейських містах, обміркували можливі подальші партнерства. Замість звичного привітання «Вітаємо» лунало «Слава Україні».
Представники муніципалітету Коростеня відвідали школу мистецтв, оновлений музей Укмерге, поспілкувались на тему залучення європейських грантів та побачили особисто проекти, які втілюються Європейським Союзом в Укмергському районі. В ході розмов виявилось, що у нас одні й ті самі проблеми: необгрунтована критика суспільства, невдоволеність громадян, наповнення бюджету та інші побутові проблеми.
На заході Дня міста була святкова хода, в якій були залучені мерія Укмерге, делегації міст-побратимів, комунальні заклади Укмерге. З вітальним словом делегації звертались до укмергійців та міського голови. Під час поздоровлення від Коростенської громади пану Даріусу Варнасу (мер Укмерге) були передані подяка від Володимира Москаленка за підтримку та допомогу жителів нашої громади та святковий коровай, який скуштували всі присутні.
Слід зазначити, що в 1990 році Литовська Республіка однією з перших країн почала виборювати свою незалежність від радянської влади, а вступила в ЄС і НАТО в 2004 році. Європейські гранти почали реалізувуватись лише в 10-х роках.
Делегація повернулась з новими ідеями, напрацюваннями та новим досвідом муніципального управління. Працюємо вже зараз заради європейського майбутнього громади.
Окремо висловлюємо слова вдячності бізнесу громади за підтримку ТОВ «Твій Хліб» та ПП «НФО «Фармацевтична фабрика «Ельфа», а Цдют Коростень за святкову ляльку-українку, яка була оздоблена в кольорах литовського прапору та передана міському голові Укмерге.
Щиро дякуємо за запрошення розділити з вами Ukmergės rajono savivaldybė радість Дня народження міста та віримо, що вже зовсім скоро Коростень зустрічатиме своїх європейських партнерів для святкування перемоги добра над злом.