Чергове засідання Робочої групи з чорнобильських питань

3 Червня 15:44

Третього червня 2024 року відбулось чергове засідання Робочої групи з чорнобильських питань під головуванням Івана Коруда. Заступник начальника управління, начальник відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціальної політики Коростенської РДА Дмитро Бовсуновський повідомив про те, що до Міністерства соціальної політики надіслано лист від Робочої групи за підписом Івана Коруда.  В листі чітко викладені положення,  які визначають право пенсіонерів на отримання правомірних доплат відповідно до законодавства  та рішення Конституційного Суду України від 17 липня 2018 року № 6-р/2018 та статті 39 Закону № 796-ХІІ із 17 липня 2018 року непрацюючі пенсіонери, які проживають на території радіоактивного забруднення, мають право на щомісячне отримання підвищення до пенсії,  що дорівнює прожитковому мінімуму для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 01 січня відповідного календарного року та постанову по справі №240/19227/21 від 04.04.2024 року Великої Палати Верховного Суду, яка визначає,  що з набранням чинності Законом України №1774 -VІІІ мінімальна заробітна плата не застосовується як розрахункова величина, зокрема, для обрахунку підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території радіоактивного забруднення, право на яке у таких осіб виникло  на підставі статті 39 Закону № 796-ХІІ (у редакції, що діяла до 01.01.2015). Закон № 1774-VIII прийнятий у часі пізніше від Закону № 796-ХІІ, а тому повинна застосовуватися визначена ним розрахункова величина – прожитковий мінімум для працездатних осіб.

До обговорення питання долучився Володимир Москаленко, який наголосив на тому, що міські, сільські селищні голови та робоча група робитимуть все необхідне, щоб «чорнобильське питання» було вирішено у правовому полі. Голова робочої групи Іван Коруд запропонував найближчим часом ініціювати зустріч робочої групи з Уповноваженим ВРУ з прав людини Дмитром Лубінцем для підтримки та здійснення контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина, зокрема, з питань доплат пенсіонерам, які проживають в чорнобильській зоні. Народний депутат України та координатор робочої групи Володимир Арешонков взяв участь у засіданні робочої групи онлайн та підтримав дії та пропозиції Робочої групи та пообіцяв продовжити брати активну участь у вирішенні даного питання.