1 грудня – День боротьби зі СНІДом!

1 Грудня 13:53

Пропонуємо ознайомитись зі статистичними даними по захворюваності на ВІЛ/СНІД, згідно даних МОЗ України.

По Україні – 155 722 ВІЛ захворюваних осіб, з яких 49 030 осіб з виявленим СНІДом.

Житомирська область – 3283 осіб з ВІЛ, серед яких 1133 осіб зі встановленим діагнозом СНІД.

Коростенський район – 495 осіб з ВІЛ-діагнозом, серед яких 166 осіб зі СНІДом.

Нагадаємо, що:

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, який розвивається та розмножується в організмі людини і призводить до повної втрати захисних сил організму та розвитку СНІД.

СНІД або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.

Існують ТРИ основні шляхи передачі ВІЛ від однієї людини до іншої:

1. При статевому контакті з ВІЛ-інфікованою людиною.
  2. Коли цілісність шкірних покривів порушується гострим предметом (голкою, бритвою або інструментом для нанесення татуювання), яким перед цим користувалася інфікована людина і кров якої залишилась на цьому предметі. Ризик інфікування ВІЛ найбільший при повторному використанні шприца чи голки для введення ліків або наркотиків після вірусоносія, а також при переливанні крові, що містить ВІЛ.
  3. ВІЛ також може передаватися плоду від інфікованої матері під час вагітності, пологів чи після народження дитини через молоко матері.

Вірус імунодефіциту людини НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ через:

• спільне з ВІЛ-інфікованим користування верхнім одягом;
  • рукостискання;
  • спільне користування “фонтанчиком” для питної води;
  • посуд, їжу;
  • домашніх тварин;
  • туалети (унітази);
  • чхання та кашель;
  • контакти в громадському транспорті (наприклад, у години “пік”);
  • обійми;
  • монети та паперові гроші;
  • постільну та натільну білизну, рушники, мило, мочалку;
  • укуси комарів та інших комах;
  • плавання в басейні;
  • дверні ручки та спортивні снаряди;
  • дружні поцілунки.

Джерела інформації:

• http://www.aidsalliance.org.ua – Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (Альянс-Україна) — провідна професійна організація, що у співпраці з ключовими громадськими організаціями, Міністерством охорони здоров‘я та іншими урядовими органами веде боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні, керуючи профілактичними програмами та надаючи якісну технічну підтримку та фінансові ресурси організаціям на місцях. Усі ці зусилля спрямовані на досягнення в країні універсального доступу до комплексних послуг з ВІЛ/СНІД в Україні та ефективної відповіді на епідемію на рівні спільнот, базуючись на досягнутих результатах та передовому досвіді.
  • http://www.unaids.org – UNAIDS – Об’єднана програма ООН по СНІДу (UNAIDS), у діяльності якої беруть участь шість агентств ООН: ВІЗ, ЮНИСЕФ, ЮНЕСКО, UNPA (Програма ООН з народонаселення), UNDP (Програма ООН по розвитку) і Всесвітній банк. Сайт містить тексти міжнародних документів, інформацію з прав людини в галузі СНІДу. Є докладні дані про епідеміологічну ситуацію у світі (в тому числі звіти України), а також посилання на інші міжнародні сайти.
  • http://www.eedi.org.ua – Східно-європейський інститут розвитку. Сайт неурядової, неприбуткової міжнародної дослідницької організації в Україні. Інформація про діяльність, публікації, контакти. Розділ “Говоримо про СНІД”