ОГОЛОШЕННЯ

https://amcu.gov.ua/povidomiti-pro-korupciyu/onlajn-forma-dlya-povidomlennya-pro-korupciyu

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

/korosten-istoriko-turistichniy-tsentr/

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI.pdf

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

https://forms.gle/CL98reGifxvvVFFx6

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html
Календар

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

https://city.dozor.tech/ua/korosten/city
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
ОСББ

ПОЛОЖЕННЯ

про Револьверний Фонд  на базі  громадської організації  «Спілка голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків «Солідарність»

( із змінами та доповненнями)

1. Загальні положення

1.1.         Це Положення розроблено відповідно до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», Статуту громадської організації «Спілка голів об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Солідарність» та інших нормативно-правових актів.

1.2.         Положення визначає умови та порядок фінансування  проектів, спрямованих на покращення стану спільного майна шляхом проведення поточного та  капітального ремонту з впровадженням енергоефективних заходів в жилих будинках за рахунок коштів Револьверного фонду (далі - Фонд), створеного на базі  громадської організації «Спілка голів об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Солідарність» (далі – Спілка).

1.3.         Метою створення Фонду є фінансування заходів з енергозбереження, оновлення житлового фонду, просування та виконання програм, проектів по енергозабезпеченню  та створенню комфортних умов проживання в багатоповерхових жилих будинках.

1.4.         Кошти Фонду використовуються виключно на цільове фінансування заходів,  передбачених метою Фонду у порядку та на умовах, визначених цим Положенням.

1.5.         Фонд функціонує відповідно до законодавства України, Статуту Спілки та цього Положення. Зміни та доповнення до цього Положення затверджуються Загальними зборами Спілки.

1.6.         Користувачами  Фонду  можуть  бути  ОСББ/ЖОК  міста Коростеня,  які зареєстровані згідно вимог чинного законодавства та мають статус неприбуткових організацій.

1.7.         Розпорядником коштів Фонду виступає Правління Спілки.

1.8.         Правління Спілки, як  колегіальний орган здійснює функцію по відбору поданих заявок ОСББ/ЖОК для отримання  поворотної позики з Фонду та поверненню позичених коштів до Фонду.

1.9.         Поворотна позика з Фонду – це сума коштів, що надійшла ОСББ/ЖОК у користування за договором про надання поворотної позики та яка є обов'язковою до повернення.

1.10.      Для зарахування, зберігання і витрачання коштів Фонду Правління Спілки відкриває спеціальний банківський рахунок.

1.11.      Для погашення інфляційних впливів вільні залишки коштів Фонду, за рішенням Правління Спілки, можуть зберігатися на депозитних рахунках в установах банків. Отримані кошти у вигляді відсотків по депозитним рахункам направляються  на рахунок  Фонду з подальшим  цільовим фінансуванням заходів,  передбачених п.1.3  цього Положення.

1.12.      Забороняється використання коштів Фонду для інших  цілей, не передбачених метою Фонду.

1.13.      Правління Спілки забезпечує рівне недискримінаційне ставлення до всіх ОСББ/ЖОК   міста Коростеня,  які фінансово спроможні  та  які мають намір отримати поворотну допомогу  за рахунок коштів Фонду.

 

  1. 2.     Джерела формування коштів Фонду

2.1.            Фонд формується за рахунок:

ü Грошових внесків ОСББ/ЖОК у разі користування Фондом  в  розмірах,  порядку та в строки, встановленими цим Положенням;

ü Коштів у вигляді відсотків по депозитним рахункам;            

ü Коштів  місцевих, обласних та державного  бюджетів;

ü Благодійних внесків, пожертвувань, організацій, підприємств і громадян,  грантів, іншої безповоротної фінансової допомоги, отриманої Спілкою, якщо відповідні благодійники, пожертвувачі, грантодавці, надавачі допомоги визначили метою надання таких внесків, пожертв, грантів, допомоги зарахування їх до Фонду;

ü Інших джерел, не заборонених законодавством України.

 

  1. 3.     Заходи, що фінансуються за рахунок коштів Фонду

3.1.               Ремонт спільного майна багатоквартирних будинків (конструктивних елементів, обладнання та механізмів, внутрішньо будинкових систем і мереж) з метою недопущення аварійних ситуацій,

3.2.               Енергоефективна модернізація багатоквартирних будинків;

3.3.               Проведення енергетичних обстежень (аудитів) відповідних об’єктів та розробка  проектів і бізнес-планів щодо впровадження інноваційних рішень;     

3.4.               Виконання проектно-конструкторських робіт;

3.5.               Закупівля матеріалів для ремонту, постачання, монтаж та введення в експлуатацію обладнання та механізмів;

3.6.                Оснащення засобами обліку,  контролю та управління енергоспоживанням;

3.7.               Проведення заходів з благоустрою прибудинкових територій;

3.8.               Оплата фінансових зобов’язань у будь яких банках, отриманих на модернізацію  будинку  або  проведення  капітального  чи  поточного  ремонту  будинку.

 

  1. 4.     Порядок надання і повернення коштів Фонду

4.1.               Фонд надає кошти виключно на поворотній основі.

4.2.               Фінансування Фондом поданої заявки на позику для ОСББ/ЖОК (далі – Позичальник) здійснюється за умови відрахування внеску 3% від загальної суми позики на рахунок Фонду з метою  його наповнення, а також   3%  від загальної суми позики на рахунок Спілки для адміністрування Фонду.

4.3.               Адміністрування Фонду здійснює правління Спілки, яке через щоквартальну звітність забезпечує прозорість адміністрування Фонду.

4.3.1.            Кошти, отримані на адміністрування Фонду витрачаються:

ü  на  утримання рахунку Фонду,

ü  на бухгалтерські послуги, пов’язані з діяльністю Фонду,

ü  на судові дії стосовно боржників Фонду (витрати на адвоката, сплата судового збору).

4.4.                Внесок на поповнення Фонду та  покриття адміністративних витрат Фонду сплачується Позичальником в повному обсязі на протязі 5 робочих днів після підписання договору про надання поворотної позики.

4.5.               Після сплати внеску на поповнення Фонду та  покриття адміністративних витрат  Фонд  перераховує  кошти  на  рахунок  Позичальника  відповідно  до  умов договору про надання поворотної позики. 

4.6.               Кошти Фонду надаються на заходи, передбачені Розділом 3 цього Положенням  строком  до 365 днів.

4.7.               Сума позики розраховується на підставі даних, поданих  Позичальником до Фонду за формулою:

Смах = (Снадх. – Сборг. – Спв) х 12

де:  Снадх. – сума надходжень на рахунок ОСББ/ЖОК в місяць, гривень;

   Сборг. – сума заборгованості перед ОСББ/ЖОК в місяць, гривень;

       Спвн. – сума поточних витрат ОСББ/ЖОК в місяць, гривень.

4.8.               Сума позики не може перевищувати  75 000 (сімдесят п’ять тис.) грн.    

4.9.               У разі заборгованості ОСББ/ЖОК перед Фондом Положенням передбачається сплата пені у розмірі 0,1% від суми позики за кожен прострочений день, а у разі прострочення обов’язкового щомісячного платежу, згідно договору про надання поворотної позики більше як за 3 (три) місяці, Голова Правління Спілки має право подати позов до суду на боржника. Судові витрати сплачуються за рахунок коштів Спілки передбачених на адміністрування та покладаються на боржника  у  позовній заяві до суду.

 

4.10.             Для отримання позики  уповноважена особа (далі–Заявник)  подає  наступні документи:

ü     Заяву на ім’я Голови правління Спілки за встановленою формою (Додаток №1);

ü     Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

ü     Копія рішення про внесення ОСББ/ЖОК до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

ü     Копію Статуту ОСББ/ЖОК;

ü     Оригінал протоколу загальних зборів ОСББ/ЖОК (Позичальника) про залучення позики на отримання поворотної фінансової допомоги з Фонду  із підписами не менше 2/3 загальної кількості співвласників, які проголосували «за»;

ü     Рішення загальних зборів, про уповноваження особи від імені ОСББ /ЖОК підписувати договір на отримання позики;

ü     Копію паспорту та індикаційного коду уповноваженої особи від імені ОСББ /ЖОК підписувати договір на отримання позики;

ü     Виписки з банку за останні 6 місяців, а для новоствореного ОСББ за весь період функціонування, але не менше ніж як за 3 місяці  з допустимим рівнем заборгованості по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території в межах 5% від суми нарахувань за підсумками вищезазначених періодів;

ü     Відомість надходжень та витрат за останні 6 місяців (у разі новоствореного ОСББ за весь період функціонування але не менше ніж як за 3 місяці) –  встановленої форми (Додаток №2);

ü     Затверджений загальними зборами ОСББ/ЖОК КОШТОРИС надходжень та витрат на поточний рік з розрахуванням відповідно до нього:

-        суми внесків на утримання будинку та прибудинкової території ,

-        з розподілом на постійні витрати, а також відрахування на ремонтний фонд.

ü  Довідку про банківські реквізити, видану банком для перерахування  коштів поворотної позики.

4.11.         Правління Спілки на протязі 5 (п’яти) робочих днів перевіряє заявки(заявку) на відповідність умовам  цього Положення та формує перелік будинків  ОСББ/ЖОК для надання позики з фінансового резерву Фонду.

4.11.1.       Якщо Заявка відповідає всім умовам цього Положення,  на засіданні Правління Спілки приймається рішення “Задовольнити в повному обсязі”, після чого з Заявником підписується договір про надання поворотної позики, відповідно до якої здійснюється фінансування.

4.11.2.      У разі, якщо перевіркою встановлено невідповідність критеріям цього Положення,  Правління Спілки приймає рішення   “Відмовити в наданні коштів”, після чого  Заявнику повертається заявка разом з письмовими  зауваженнями щодо невідповідності  критеріям  отримувача  коштів  Фонду.

4.11.3.      Рішення  вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше ніж половина присутніх на засіданні, але не менше половини загального кількісного складу  Правління Спілки. Рішення Правління Спілки оформлюється протоколом, який підписують усі присутні на засіданні члени Правління Спілки. Член Правління Спілки, який не згоден з її рішенням, підписує протокол з окремою думкою, яка є невід’ємною частиною цього протоколу.

4.12.        У разі усунення зауважень Заявник має право повторно подати заявку.

 

4.13.         У випадку, якщо на момент отримання позитивного рішення у Фонді не достатньо коштів для належного фінансування проектів ОСББ/ЖОК  за згодою Правління Спілки із Заявником може бути прийнято одне із наступних рішень:

 

4.13.1.   Заявка ставиться в чергу і фінансування розпочинається після того, як Фонд накопичить необхідну суму коштів для ОСББ/ЖОК. Орієнтовні строки фінансування заявки встановлюються  відповідно  до  суми заявки та плану надходження коштів до Фонду.

 

4.13.2.   Надання поворотної позики  ОСББ/ЖОК на суму  фактично наявної в Фонді.

4.14.         У разі, якщо на дату проведення засідання Правління Спілки надійшло дві чи більше заявки, загальна сума яких  перевищує  наявні  у  Фонді  кошти, перевага, в порядку пріоритету, надається заявкам ОСББ/ЖОК:

  • які не отримували позик із Фонду;
  • які передбачають кошти на усунення аварійної ситуації в будинку;
  • які достроково повернули позику до Фонду.

 

4.15.         Правління Спілки Фонду укладає Договір про надання поворотної позики з Фонду на умовах, визначених цим Положенням.  (Додаток №3)

4.16.         Погашення поворотної позики здійснюється щомісяця (до 15 числа) рівними частинами згідно встановленого графіку, починаючи з наступного місяця після підписання Договору  з можливістю  дострокового погашення. Платежі з погашення позики  позичальник  сплачує  на  банківський   рахунок  Фонду.

4.17.         За період повної виплати позики  зміна кошторису, розміру та структури внесків на утримання будинку та прибудинкової території, поданими  Заявником до Фонду для отримання поворотної позики, дозволяється  лише   за  попереднім  погодженням з  Фондом.

4.18.         Після повернення коштів до Фонду Позичальник надає Правлінню спілки Звіт  про використання коштів з додатками   (копії договорів, копії рахунків та платіжних доручень на придбання матеріалів, копії рахунків та актів за виконані роботи, фото до проведення робіт та після тощо).

4.19.         Повернуті позичальником кошти зараховуються до Фонду та використовуються для надання позик іншим позичальникам згідно з умовами цього Положення.

5. Контроль за витрачанням і наповненням Фонду

5.1. Контроль за витрачанням і наповненням Фонду здійснює Наглядова рада.

5.2. До складу Наглядової ради входять:

ü  по одному уповноваженому представнику від спонсорів (осіб, які внесли до Фонду благодійні внески, пожертви, гранти, іншу безповоротну фінансову допомогу), внесок яких склав понад 50 000 (п’ятдесят тисяч) гривень;

ü  Ревізор  Спілки .

5.3.        Члени Наглядової ради запрошуються на засідання Правління Спілки під час розгляду заявок Фонду з правом дорадчого голосу.

5.4.        Члени Наглядової ради мають право вносити загальним зборам Спілки пропозиції по вдосконаленню роботи  Фонду.

5.5.        Всім спонсорам спрямовується  щорічний звіт про наповнення та використання коштів Фонду.