ОГОЛОШЕННЯ

https://amcu.gov.ua/povidomiti-pro-korupciyu/onlajn-forma-dlya-povidomlennya-pro-korupciyu

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

/korosten-istoriko-turistichniy-tsentr/

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI.pdf

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

https://forms.gle/CL98reGifxvvVFFx6

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://gromconsult.korosten-rada.gov.ua/uk
Календар

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

https://city.dozor.tech/ua/korosten/city
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Що для вас значить "планування сім'ї"

З 10 по 17 травня 2015 року проводився всеукраїнський тиждень планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я.

Кожен вкладає у ці слова різні значення. Дехто думає про освіту та кар'єру, хтось починає говорити про кредит на квартиру або ж на автівку. Інші говорять про стосунки та народження дітей.

Напевно, що праві і ті й інші. Втім, якщо про кредити кожен українець добряче обізнний, то про народження дітей починають думати лише тоді, коли прийняли свідоме рішення.

Або ж коли постають перед несподіваною новиною (і добре, коли чоловік і жінка вирішують таки стати батьками). Оскільки науково доведено, що дітей приносить не лелека, напевно, що такі несподіванки повинні бути свідомими та запланованими (передбачуваними) "сподіванками".

Однак ми хотіли б звернути Вашу увагу на те, що для народження здорових дітей, навіть у віддаленому майбутньому, потрібно дбати про своє здоров'я вже зараз. В тому числі і про репродуктивне здоров'я.

 

А це означає уникнення усіляких захворювань, інфекцій,що передаються статевим шляхом та можливих ускладнень, які можуть статися у разі переривання вагітності. Коли Ваш організм перебуває у доброму стані, вірогідність успішних пологів збільшується в рази.

 

Саме тому ми говоримо про те,що майбутнє варто планувати, і якщо ви не готові зараз стати батьками, то варто подумати про контрацепцію, оскільки наслідки переривання  вагітності можуть бути непередбачуваними  та  невтішними.

 

А радість батьківства – нехай і трохи віддаленого – неможливо ні з чим порівняти!

 

Планування сім’ї – надійний спосіб збереження та покращення здоров’я жінок та дітей. Відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків, передбачає оволодіння знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей, яких інтервалів дотримуватися між пологами,а головне – практикувати здорову по відношенню до себе та майбутнього покоління поведінку.

 

ВООЗ приділила особливу увагу підтримці здоров’я молоді.

 

Молодь має оволодіти найкращими життєвими навичками, використовувати їх в подальшому для підтримки свого здоров’я, відтворення здорового покоління.

 

В результаті планомірної роботи з молоддю кількість медичних абортів в Україні постійно скорочується,знижується також питома вага абортів у дівчаток-підлітків. Але простежується стійка тенденція до збільшення розповсюдженості гінекологічної патології серед дівчат усіх вікових груп,зростає кількість жінок, що вступають до репродуктивного віку вже з тягарем захворювань.

 

Куріння, вживання алкоголю, експерименти з наркотиками обумовлюють значну частину репродуктивних втрат та низького рівня здоров’я дітей, адже в структурі причин інвалідності дітей перше місце займають вроджені аномалії та хромосомні порушення, на другому – хвороби нервової системи, на третьому – розлади психіки та поведінки.

 

Чому необхідно уникати абортів: аборт в Україні ще й досі залишається поширеним методом регуляції народжуваності. Штучне переривання вагітності – травматична операція, яка руйнує плід і спричиняє як моральні, так і фізичні страждання, несприятливо діє на загальний стан здоров’я  жінки та репродуктивну систему, є однією з причин гінекологічних захворювань з наступним порушенням генеративної  функції.

 

В ході аборту хірургічними інструментами пошкоджується шийка матки, що нерідко призводить до шийково-перешийкової неповноцінності. При наступній вагітності це може викликати мимовільний аборт або передчасні пологи.

 

Аборти впливають на плідність жінок, перебіг наступних вагітностей та пологів, стан здоров’я  новонароджених. Більше половини жінок з безпліддям, патологією шийки матки мали в минулому аборти. Через рік після штучного аборту порушення в репродуктивній системі проявляються у 15% жінок. Через три-п’ять років – у більш, ніж половини з них. Штучне переривання вагітності може призводити в подальшому до захворювань молочної залози, навіть новоутворень. При такому ризику абортів для здоров’я матері і дитини планування сім’ї набуває особливо важливого значення, в даний час є об’єктом державної політики.

 

Профілактика незапланованої вагітності.

 

Оптимальний вік для народження дітей – 18-35 років. Інтервали між пологами мають бути не менше двох років, це дозволяє жінці відновити сили для майбутніх пологів, зберегти своє здоров’я та здоров’я майбутніх дітей.

 

Сучасна медицина пропонує різноманітні методи запобігання небажаної вагітності. Види та засоби контрацепції відрізняються один від одного дією на організм. На дивлячись на високу ефективність жоден з методів сучасної контрацепції не дає стовідсоткової гарантії запобігання вагітності. Це пов’язано перш за все з неправильним або недбалим застосуванням протизаплідного засобу. Крім того, наш організм має неповторні індивідуальні особливості, тому реальна ефективність засобів контрацепції на практиці не перевищує 98-99%.

 

Для того, щоб краще уявляти собі дію протизаплідних засобів, розглянемо основні елементи, необхідні для того, щоб жінка завагітніла. У чоловічому організмі виробляється сперма, яка містить запліднюючі клітини – сперматозоїди. В яєчниках жінки формується яйцеклітина, яка виходить в черевну порожнин в середині менструального циклу. Цей процес називається овуляція. Після цього яйцеклітина потрапляє в маткові труби. Під час статевого акту сперматозоїди потрапляють в організм жінки, проникають в порожнину матки, маткові труби. Якщо в цей момент в матковій трубі знаходиться зріла яйцеклітина, з великою вірогідністю може відбутися зачаття. Запліднена яйцеклітина прикріплюється до внутрішньої стінки матки і починає рости, поступово перетворюючись в зародок. Якщо запліднення не відбулося, через кілька днів яйцеклітина і тканини, які  покривають стінки матки, відторгаються і виходять з матки у вигляді кров’яних виділень – наступає менструація. Таким чином, для успішного зачаття сперматозоїди мають потрапити до піхви, зустрітися в матковій трубі зі зрілою яйцеклітиною, яка після запліднення прикріпиться до слизової оболонки внутрішньої стінки матки.

 

Кожний із засобі контрацепції спрямовується на виключення однієї з ланок цього процесу. Жоден з засобів не дає абсолютної гарантії запобігання вагітності. Сучасні контрацептиви, такі як гормональні пероральні таблетки, мають дуже високу ефективність.

 

Методи сучасної контрацепції

 

  • Регулярне вживання гормональних протизаплідних  фармакологічних засобів;
  • Внутрішньо маткова контрацепція – введення  до порожнини матки спеціальної спіралі або петлі;
  • Бар’єрна  контрацепція – використання презервативів, діафрагм, тампонів, губок;
  • Хімічні засоби контрацепції – сперміцидні розчини, пінки, аерозолі, пасти та інше;
  • «Довготермінова»  контрацепція – введення до  організму препаратів, які запобігають вагітності на термін від трьох місяців до п’яти років;
  • Термінова контрацепція безпосередньо після статевого акту – застосування спеціальних гормональних фармакологічних засобів або введення  спіралі в матку не пізніше 3-5 днів після статевого акту;
  • Методи лактаційної аменореї – грудне вигодовування дитини, як метод запобігання наступної вагітності після пологів;
  • Перерваний статевий акт, коли сім’явиверження відбувається поза піхвою;
  • Стерилізація – операції по перев’язуванню маткових труб у жінок і сім’явивідних канатиків у чоловіків;
  • Природні методи уникнення вагітності – утримання від статевого контакту в певні дні менструального циклу.

 

З питань планування сім’ї та методів контрацепції звертайтеся до жіночої консультації (поліклініка ЦМЛ, 6 поверх), де ви зможете в повній мірі отримати консультування з підбору одного з методів контрацепції та планування сім’ї.

 

 

 

 

 

 

 

О.В.Науменко, лікар жіночої  консультації ЦМЛ