ОГОЛОШЕННЯ

https://amcu.gov.ua/povidomiti-pro-korupciyu/onlajn-forma-dlya-povidomlennya-pro-korupciyu

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

/korosten-istoriko-turistichniy-tsentr/

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI.pdf

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

https://forms.gle/CL98reGifxvvVFFx6

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://gromconsult.korosten-rada.gov.ua/uk
Календар

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

https://city.dozor.tech/ua/korosten/city
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Про рак молочної залози

Однією з найнебезпечніших медико-біологічних і соціально-економічних проблем в Україні є ЗЛОЯКІСНІ новоутворення, які щороку виявляють більш як у 180 тисяч осіб (в Коростені до 220 жителів). Щороку помирає від раку майже 90 тисяч осіб (у нашому місті -130 осіб), з них 35 відсотків - працездатного віку. Внаслідок діагностики онкологічних захворювань на пізніх стадіях залишається значною кількість хворих, які помирають протягом року після встановлення діагнозу (38-40 відсотків). У розвинених країнах такий показник не перевищує 30 відсотків.

На сьогодні в Україні проживає близько 860 тисяч осіб (у Коростені -1695 ), які перенесли онкологічне захворювання. Рівень захворюваності та смертності від раку підвищується через несприятливу екологічну ситуацію. Онкологічні захворювання зумовлюють до ЗО відсотків усіх випадків настання інвалідності населення, а в перерахунку на 10 тисяч працюючих число первинно визнаних інвалідами з онкологічних захворювань складає майже 10 відсотків.
Смертність від раку скорочує перебіг життя чоловічої та жіночої популяції на три роки, тобто вже сьогодні ця хвороба є важливою проблемою національної системи охорони здоров’я.
У нашій області кожного року діагностується більше чотирьох тисяч нових випадків злоякісних новоутворень. Рак є причиною майже 15 відсотків всіх смертей, поступаючись лише смертності від серцево-судинних захворювань, до 35 відсотків померлих від раку - особи працездатного віку.
Актуальність проблеми - беззаперечна і зумовлена потребою вжиття невідкладних заходів щодо профілактики онкозахворювань, їх раннього виявлення та ефективного лікування. Пропонуємо вашій увазі рубрику тематичних публікацій, в якій знайдете відповіді на важливі питання, що мимоволі торкаються майже кожної родини, а також наукове спростування деяких народних засобів лікування доброякісних новоутворень та злоякісних пухлин.

 

РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ: ДІАГНОСТУЄМО  ВЧАСНО
Рак молочної залози на Україні як і в більшості країн світу з року в рік займає перше (20-25 відсотків) місце у структурі захворюваності та смертності від злоякісних новоутворень серед жінок.  
Так, в Україні кількість хворих в абсолютних цифрах зросла з 14 тисяч (у 1997 р.) до 18 тисяч (у 2009-му).
У минулому році  в Коростені  померло 14 жінок з таким діагнозом. Протягом 2014-го року в нашому місті виявлено 24 жінки з раком молочної залози .   
Станом на перше жовтня на обліку в онкологічному кабінеті перебуває  268 жінки з цією недугою. П'ятирічний рубіж переживають всього 65 відсотків жінок, але якщо рак виявлено на ранній стадії, цей показник може збільшитися до 90 відсотків.
На жаль, кожна дев'ята жінка в житті переживає це захворювання.
Є фактори ризику ,які вказують на можливість розвитку цього захворювання:
  • ранній початок менструального циклу
  • пізні клімакс та пологи
  • аборти (особливо до перших пологів)
  • наявність раку молочної залози у близьких родичів (ризик підвищується у 2-3 ра¬зи)
  • тривалий прийом оральних контра цептивів до першої вагітності.
Щодо профілактики захворювань молочної залози необхідно звернути увагу на раціональний режим дня та збалансоване харчування. 
Жінкам з дисгормональними захворюваннями молочних залоз варто виключити з раціону м'ясо тварин (яловичину, свинину) смажене і копчене, маргарин, жирні сорти молочних продуктів, обмежити макаронні і хлібобулочні вироби. безалкогольні солодкі напої, сіль, цукор, варення, джеми, кондитерські вироби, каву, алкогольні напої, чай, шоколад,какао.
Всім жінкам варто проводити самообстеження на 10- 14 день з початку менструації за відповідною послідовністю:
  1. Необхідно оглянути перед дзеркалом форму грудей, ЗОВНІШНІЙ вигляд шкіри та сосків.
  2. Підняти руки догори та оглянути свої груди спочатку спереду, потім з обох боків. 
  3. У положенні стоячи надавити на груди трьома середніми пальцями руки. Почати з верхньої чверті - тканина тут зазвичай більш щільна, далі - просуваючись за годинниковою стрілкою. 
  4. Затим стиснути кожен сосок окремо між великим та вка¬зівним пальцями, звернувши увагу чи не виділяється рідина.
  5. Продовжити обстеження лежачи - знову по колу, кожну чверть по черзі.
При обстеженні молочних залоз звертайте увагу на всі зміни у грудях, наприклад, такі як нагрубання молочних залоз, стягнута чи набрякла шкіра, почервоніння, запалення, виділення з сосків.
Якщо ви помітили хоча б одну з перерахованих ознак чи встановили які-небудь зміни, обов'язково зверніться до лікаря-спеціаліста (гінеколога, хірурга, мамолога, онколога).
Запам ятайте: ви проводите самообстеження з метою впевнитися в тому, що здорові, а не для того, аби відшукати хворобу!
 
 
Вадим ТУРУШИН, лікар-онколог, мамолог поліклініки
Коростенської центральної міської лікарні