ОГОЛОШЕННЯ

https://amcu.gov.ua/povidomiti-pro-korupciyu/onlajn-forma-dlya-povidomlennya-pro-korupciyu

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

/korosten-istoriko-turistichniy-tsentr/

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI.pdf

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

https://forms.gle/CL98reGifxvvVFFx6

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://gromconsult.korosten-rada.gov.ua/uk
Календар

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

https://city.dozor.tech/ua/korosten/city
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
ПОЛІОМІЄЛІТ

Зупинити поліомієліт: велика імунізація

Поділитися15.12.2015 р.

Можливість спалаху поліомієліту на тлі великої кількості нещеплених дітей змусило місцевих та міжнародних медиків бити на сполох.   У будь-якій країні світу така ситуація, яка склалася в Україні, відповідно до міжнародних медико-санітарних правил реагування на спалах поліомієліту передбачає три раунди вакцинації дітей від 2 місяців до 6 років. Не менше 95% дітей має бути вакциновано для припинення циркуляції поліовірусу. Враховуючи недостатнє покриття вакцинацією в І та ІІ турах, ВООЗ рекомендувала Міністерству продовжити другий раунд вакцинації проти поліомієліту, до 18 грудня,  аби дати більше часу батькам на щеплення власних дітей.

Станом на 15 грудня 2015 в Житомирській області щеплено 57275 дітей віком від 2 місяців до 6 років, що становить 72,2% від загальної кількості тих, хто підлягає вакцинації (додаткової вакцинації в ІІ турі підлягають біля 80 тисяч дітей області).

Інформативно:  Вірус "брудних рук" достатньо стійкий у зовнішньому середовищі. Він потрапляє в організм через рот – з водою, харчовими продуктами. У кишечнику він розмножується і звідти може проникати в лімфу і кров. А з током крові розноситься по організму, після чого може проникнути в клітини нервової системи, які відповідають за контроль наших рухів – мотонейрони. Саме ураження мотонейронів проявляється гострим в'ялим паралічем (гострим називають, бо виникає раптово, а в'ялим, бо кінцівка звисає). Така людина не може ходити, часом не може дихати, бо вражаються нейрони, які відповідають за м'язи грудної клітини. Такі форми, зумовлені "диким" вірусом, можуть призвести до смерті чи по паралічу на все життя.

Відомим у світі прикладом (людини, що постраждала від такого паралічу) є президент Америки Рузвельт. В Україні - колишній депутат Верховної Ради Валерій Сушкевич, який сам розповідав, що його прикутість до крісла – це результат пережитого в дитинстві поліомієліту.

Поліомієліт це – хвороба цивілізації. Питання стоїть про те, чи нам жити в бруді, щоб восьмеро з десяти дітей не доживали до двох років, чи ми хочемо жити довше, в чистоті і менше хворіти.

Наприклад, у 1950-ті роки в Україні таку паралітичну форму щороку мали близько 3000 людей.

Якщо ми не хочемо жити з поліомієлітом і не хочемо повертатися в XIX сторіччя, ми повинні проводити вакцинацію. А така ситуація, як з двома випадками на Закарпатті, виникає лише серед невакцинованих дітей і лише там, де низький рівень охоплення імунізацією. Наша цивілізація вакцинозалежна.

У засобах масової інформації з'являються думки, що надану ЮНІСЕФ вакцину начебто небезпечно використовувати через те, що її повторно заморожували… Це питання не медичне, а політичне. Конфлікт виникає практично на порожньому місці. Комусь дуже вигідно на цьому питанні спекулювати. У міжнародних правилах перевезення, які не є секретними, мова не йде про те, що вакцина від поліомієліту повинна бути в замороженому стані. Йдеться про те, що вона може відтавати. МОЗ гарантує безпечність отриманої вакцини. Вона відповідає всім тим параметрам, які мають виробники і міжнародні організації. Від того, що її заморозили, її властивості не змінилися.

Які все-таки статистичні ризики від вакцин проти поліомієліту?

У цьому питанні є багато перекручувань інформації, а часом і невігластва. Так, дуже рідко оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) може і у вакцинованого, і в контактного викликати так званий вакцино-асоційований паралітичний поліомієліт. Контактний – це той, хто контактує з людиною, яка отримала вакцину, наприклад, член сім'ї.

Щоб цих випадків не було, Україна з 2006 року використовує змішану схему вакцинації. Для перших двох доз беруть інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ), А потім проводиться ОПВ. Україна стала практично першою на пострадянському просторі, хто перейшов на таку обов’язкову схему.

Чи може вакцина викликати захворювання, пов’язане з вакцинальним вірусом? Може, але це необов’язково тяжкий параліч. Це неприємно. Але при першій дозі ОПВ імовірність виникнення вакцино-асоційованого паралі-тичного поліомієліту складає приблизно один випадок на 750 тисяч доз вакцини.

Щороку в Україні народжується 500 тисяч дітей, і вони повинні отримати три дози вакцини. Тобто з цих півмільйона дітей на рік можна очікувати 1-2 таких випадки.

Коли мова йде про другу, третю і подальші дози, частота таких випадків складає вже один на 6-7 мільйонів доз вакцин. А в середньому виходить один випадок на 2,5 млн доз вакцин.

Але коли використовуються дві перші вакцини ІПВ, то в у вакцинованих взагалі не виникає вакцино-асоціойованого паралітичного поліомієліту. За допомогою цих двох вакцин ви захищені в подальшому від того, що вірус з ОПВ може вражати клітини нервової системи.

Що робити батькам, чиї діти в ранньому віці не були щеплені проти поліомієліту згідно з календарем щеплень, а тепер вони хочуть щепити свою дитину?

Прийти до лікаря та проконсультуватися, бо це дійсно дуже важливо. Лікар порекомендує зробити двократне щеплення вакциною ІПВ з інтервалом 30 днів та послідуючим щепленням ОПВ вакциною.

 

 

Коростенська ЦМЛ