ОГОЛОШЕННЯ

https://amcu.gov.ua/povidomiti-pro-korupciyu/onlajn-forma-dlya-povidomlennya-pro-korupciyu

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

/korosten-istoriko-turistichniy-tsentr/

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI1.pdf

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

https://forms.gle/CL98reGifxvvVFFx6

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html
Календар

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

https://city.dozor.tech/ua/korosten/city
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Планування сім'ї

Планування сім’ї, що це ?

 

 

 

            Терміном «Планування сім`ї» визначаються ті види діяльності, які ставлять за свою мету допомогти окремим людям або подружнім парам уникнути небажаної вагітності, народити на світ бажаних дітей, регулювати інтервали між вагітностями, контролювати вибір часу дітонародження залежно від віку батьків і визначати число дітей у сім’ї.   

         Захист майбутньої дитини повинен розпочинатися ще до вагітності. Як юнакові, так і дівчині треба спочатку вияснити  у лікарів рівень стану свого здоров’я, переконатися, що немає захворювань, про які вони не підозрювали. Захворювання зубів і носоглотки дуже поширені, часто не нагадують про себе у звичайних умовах, а при вагітності можуть принести масу турбот матері і зашкодити плоду.

         Майже непомітно для жінки протікають токсоплазмол, краснуха, глистні і багато інших захворювань, однак на майбутню дитину вони діють найбільш жорстко.

         Для прогнозу здоров’я і розвитку своїх дітей треба з’ясувати, чи не було в роду хвороб, що передаються з покоління в покоління, фізичних вад, психічних розладів.

         Якщо спадкова патологія є в роду, то це великий ризик народження неповноцінної дитини. Для профілактики і лікування спадкових хвороб існують медико-генетичні консультації. Спеціалісти для виявлення можливої спадкові патології і прогнозування здоров’я дитини аналізують родовід подружньої пари. Незнання деяких простих істин, легковажне відношення подружжя до свого здоров’я обертається іноді важкими наслідками для їх дітей.

         Ворог номер один – алкоголь. Багато відомостей про згубний вплив алкоголю на потомство. Наші предки помітили, що вживання вина молодим подружжям може призвести до народження неповноцінних дітей. Довгий час вважалося, що винна у всьому майбутня мама, ї тому заборона вживати вино поширювалася довгий час лише на жінок.

         Чоловіки довгий час залишалися осторонь. А насправді алкоголь має сильно токсичну дію і на організм батька. У чоловіків, що випивають, пошкоджуються статеві залози, зменшується вироблення сперматозоїдів, з’являються різноманітні порушення сексуального характеру. 

Алкоголь  - яд для кожної живої клітини, якщо відбувається запліднення, і стають причиною неминучих відхилень, вад розвитку дитини з самого початку його біологічного існування.

Алкоголь швидко руйнує організм жінки, і чим вона молодша, тим стрімкіше це відбувається. Порушується менструальний цикл – створюються несприятливі умови для зачаття. Різко змінюються процеси дозрівання статевих клітин. Внаслідок алкогольної інтоксикації яєчники виробляють недозрілі, неповноцінні яйцеклітини. Коли ж така пошкоджена, неповноцінна яйцеклітина з’єднується із сперматозоїдом, нещастя, нездоров’я майбутньої дитини гарантоване.

Материнство – це теж дар. Може такий же, як і талант. Жінка повинна прийняти вагітність як дар небесний і земний. Кажуть, що жінка, яка не має дітей, позбавлена своєї найкращої прикраси.

Є ще й такий аргумент у суперечці про кількість дітей у сім’ї – це кар’єра жінки. Багатодітній матері, мовляв, доведеться відмовитись від чистолюбивих намірів – досягти максимальної висоти в улюбленій справі. При двох чи більше дітях вона неодмінно відстане від своїх бездітних або одно дітних колег.

Однак багато фактів спростовують таку думку. Якщо діти народжуються один за другим, то втрати часу практично однакові. Навіть сили!

Наукою твердо встановлено: якщо жінка вперше народжує після 30-35 років, то це є певний ризик для здоров’я її дитини. Звичайно, не кожного новонародженого чекає така доля. Однак ймовірність її велика.

В ім’я здоров’я, повноцінного фізичного і розумового розвитку дітей треба планувати їх народження у встановлені природою найкращі для віку терміни. Оптимально, якщо першу дитину жінка народить у 19-28 років. Наступних – до сорока. Інтервал між пологами – два – три роки, щоб організм встигав відпочити.

Чи впливає вік чоловіка на здоров’я майбутніх дітей і як? Старший вік чоловіків підвищує ймовірність народження хворих дітей, розвитку у них вроджених вад і навіть смерті ще до появи на світ. Якщо ж у солідному віці обоє батьки, ймовірність появи хворої дитини збільшується вдвічі. Отже,  чоловікові найкраще до 30, максимум до 35 років завести дитину. Справедливо підмітив філософ: «Якщо  до сорока років кімната людини не наповнюється дитячими голосами, то вона наповнюється кошмарами».

Щасливим і здоровим буде малюк , якщо майбутні мати і батько,  близькі родичі чекають з радістю його появи на світ. Але на жаль, іноді вагітність наступає не тому, що молоді люди хотіли мати дитину. Найперше що приходить у голову при виявленні «незапланованої» вагітності – зробити аборт, штучно перервати її.

Сьогодні, напевно, кожна жінка знає, що аборт не безневинна, не байдужа для здоров’я операція. Деяких з них вона позбавляє щастя материнства. У інших жінок після аборту вагітність наступає, але потім несподівано переривається. Бажаючи мати дитину, жінка лікується, знову вагітніє – і… знову викидень. Великими зусиллями медиків і ціною власних страждань їй нерідко вдається народити. Однак, чи буде її дитина здорова, якщо дітородні органи матері пошкоджені і анатомічно, і функціонально? Немовля у такої жінки може з’явитися недоношеним, незрілим, з вродженими вадами. Особливо небезпечно, якщо аборт зроблено не в медичній установі.

У цивілізованих країнах вагітність  з тим самим прагматизмом, як планується купівля будинку. Обмірковується все: коли саме народити, в яку пору, який психічний стан жінки та чоловіка в цей час, чи не хворі вони. А в нас вагітність досить часто – прикра несподіванка, випадковість. Одна із основних причин такого нераціонального підходу до планування сім’ї  - дуже низька інформованість населення з цього приводу.   

Репродуктивна поведінка сучасної нашої сім’ї  регулюється або з допомогою штучних абортів, або з використанням методів контрацепції. Серед методів регуляції народжуваності аборт в Україні посідає чи не перше місце. Але ж набагато краще попередити небажану і випадкову вагітність, ніж її перервати.

Тож нехай приходять діти у цей світ тільки бажаними. Бажаними – отже захищеними. 

   Лікар-гінеколог Кажан Т.С.