Топ теги:
Попередження

Онлайн платформа для підтримки агровиробників – Державний аграрний реєстр або ДАР (dar.gov.ua).

5 Вересня 11:00

12 серпня 2022 року Міністерство аграрної політики та продовольства України відкрило для реєстрації єдину онлайн платформу – ДАР.

ДАР працює подібно до реєстрів сільгоспвиробників, які існують у всіх країнах-членах ЄС. Виробники сільськогосподарської продукції, зареєстровані в ДАР, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також технічної та гуманітарної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів. Починаючи з 1 вересня 2022 року у ДАР відкривається прийом заявок в рамках нової підтримки малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд грн. 16 серпня 2022 року Кабінет Міністрів України затвердив відповідний Порядок використання коштів.

Наразі Мінагрополітики за підтримки Євросоюзу, Світового банку, програми USAID AGRO у співпраці з об’єднанням ОМС та аграрними асоціаціями впроваджує інформаційно-освітню кампанію з інформування агровиробників та громад про переваги та порядок реєстрації у Державному аграрному реєстрі.

‍ Зареєструватися в ДАР можуть виробники сільськогосподарської продукції незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності. Після реєстрації уся ключова інформація про виробника автоматично підтягується в ДАР і може бути перевірена сільгоспвиробником.

Під час реєстрації фермер також зможе перевірити в особистому електронному кабінеті дані про свою діяльність, земельні ділянки, тварин тощо. Для реєстрації фермеру потрібен лише електронний підпис.

Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник, що відповідає вимогам програми, має заповнити онлайн-форму, за необхідності додати скан-копії документів, і підписати заявку своїм кваліфікованим електронним підписом. Процес обробки заявки можна відстежувати в персональному електронному кабінеті у ДАР в режимі реального часу.

Доступ до Державного аграрного реєстру: www.dar.gov.ua

 

Чат-бот Гаряча лінія