ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

/korosten-istoriko-turistichniy-tsentr/

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI.pdf

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

https://forms.gle/CL98reGifxvvVFFx6

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk
Календар

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

https://city.dozor.tech/ua/korosten/city
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Основи споживчих знань ч.6

ОСНОВИ СПОЖИВЧИХ ЗНАНЬ- частина 6

 

ПРАВА  ТА ОБОВ'ЯЗКИ СПОЖИВАЧІВ ПРИ КУПІВЛІ ТОВАРІВ

 Право споживача  на безпеку продукції

 

Закон України “Про захист прав споживачів”

Стаття 14.Право споживача на безпеку  продукції (товарів, наслідки робіт)

Споживач має право на те, щоб товари (роботи, послуги) при звичайних умовах їхнього використання, збереження чи транспортування були безпечними для його життя, здоров'я, навколишнього природного середовища, а також не завдавала шкоди його майну.

 

Право на безпекуозначає, що товари (роботи, послуги) при дотриманні правил збереження і використання не заподіють шкоди життю, здоров'ю і майну споживача, а також навколишньому природному середовищу.

На товари, використання яких понад установлений термін є небезпечним і може заподіяти споживачу шкоду, встановлюється термін служби (термін придатності). Реалізація товару після закінчення терміну його придатності законом заборонена. Ці вимоги стосуються продуктів харчування, медичних препаратів, косметики і т.д. Термін придатності повинен вказуватися на упакуванні товару.

Існує ряд товарів, небезпечних при неправильному їхньому використанні. До таких товарів відносяться деякі будматеріали, товари побутової хімії і т.д. Виробник зобов'язаний попереджати споживача про наявність терміну придатності товару, обов'язкових умовах його використання і можливих наслідках у випадку їхнього невиконання, а також про необхідні дії після закінчення цього терміну.

Виробник зобов'язаний інформувати споживача про можливий ризик і про безпечне використання товару за допомогою прийнятих у міжнародній практиці позначень. 

Для забезпечення права споживача на безпеку товарів і послуг держава зобов'язала сертифікувати всі товари, що можуть за певних умов виявитися небезпечними. Сертифікат відповідності підтверджує  саму головну якість товару - безпеку  при його використанні. Щоб переконатися в безпеці товару, що використовується, споживач має право вимагати сертифікат якості у продавця.

У кожній державі, у тому числі й в Україні, існують визначені нормативи, стандарти безпеки товарів, яким повинні додержуватися усі без винятку виробники. Ці нормативи розробляються спеціальним державним органом - Державним комітетом зі стандартизації, метрології і сертифікації  - і обов'язкові для всіх товарів, у тому числі імпортованих до нас з-за кордону. Перевірка відповідності якості товарів вимогам стандартів називається сертифікацією. Товари, що пройшли сертифікацію, одержують спеціальне посвідчення - сертифікат відповідності. Цей документ супроводжує товари на всьому шляху їхнього проходження від виробника до конкретного покупця. У кожного продавця повинен бути сертифікат відповідності на реалізований товар. Покупець має право вимагати від продавця пред'явити сертифікат, щоб переконатися в безпеці товару, тобто в тім, що телевізор не вибухне, а ковбаса не стане причиною отруєння. А це вже непогано.

Однак, навіть державна сертифікація не в змозі цілком виключити надходження в продаж товарів, що можуть заподіяти шкоду життю,  здоров'ю чи майну споживача. Якщо про небезпечні властивості товару стало відомо після надходження його в торгову мережу і реалізацію його споживачем, такий товар повинен бути вилучений з обігу виробником. Виробник ( виконавець) зобов’язаний відшкодувати  у повному обсязі  завдані споживачам збитки, пов’язані з відкликом продукції.

Продукція, на яку актами законодавства або іншими нормативними документами встановлено обов’язкові вимоги щодо забезпечення безпеки для життя, здоров”я споживачів, їх майна, навколишнього природного середовища і передбачено нанесення національного знака відповідності, повинна пройти встановлену процедуру оцінки відповідності. Виробник має право маркувати продукцію національним знаком відповідності за наявності декларації про відповідність та/або сертифіката відповідності, виданих згідно із законодавством. Реалізація продукції ( у тому числі імпортованих товарів) без маркування національним знаком відповідності та/або без сертифіката відповідності чи декларації про відповідність забороняється.

 

 

      Заради експерименту перевірте, на яких товарах у вашому помешканні проставлено попередження про небезпеку (це можуть бути аэрозолі, засоби для чищення посуду, клей, електроприлади і т.д.) і чи додається інструкція до таких товарів про правильне їхнє збереження, використання, утилізацію.

    При придбанні товарів будьте уважні і вимагайте всі необхідні документи, особливо, якщо Ви їх купуєте  на ринку. Не піддавайте себе ризику!