ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

vidkrite-misto/

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp.pdf

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

/transport-dozor
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Центральна бібліотека ім.М.Островського

Центральна бібліотека імені Миколи Островського

 

e-mail: korosten.bibl.ostr@gmail.com

 

Режим роботи: вівторок-неділя : з 10.00 до 18.00 год.

 

вихідний день – понеділок

 

останній день місяця- санітарний


         Більше 90 років бібліотека являлась свідком великого історичного культурно розвитку нашої країни та рідного міста. Центральна бібліотека ім.М.Островського заснована в 1919 році командиром бронепоїзда ім.Невського Ілльою Дмитровичем Блінковим  (після прибуття бронепоїзда в м.Коростень  передав бібліотеку в дар місту). Цей дар став основою створення першої публічної бібліотеки в місті.           

                                                                     

В 1923 році Коростень стає центром новоутвореного округу завдяки чому бібліотека стала окружною. В роки Великої Вітчизняної війни фонди бібліотеки були розграбовані, приміщення спалене. Визволення Коростенщини в 1943 році від фашистських загарбників стало другим етапом у новому народженні бібліотеки. Назавжди залишиться в пам’яті коростенців ім’я Сергія Щербакова  – студента Київського  університету ім. Т.Г.Шевченка. Цей юнак у роки війни зберігав бібліотечні книги. У 1942 році Сергія було розстріляно, але його рідні  після визволення міста передали  їх бібліотеці. Бібліотекарі старшого покоління пам’ятають  заслуженого вчителя України, краєзнавця Іванова Сергія Івановича, який всю свою книгозбірню подарував бібліотеці міста. У післявоєнні роки бібліотека декілька разів   змінювала місцезнаходження:  - то вона знаходилась по вулиці Крупської, то по вулиці Кірова – у приміщення старого готелю.

         З 1960 року бібліотеку очолила Симоненко Зінаїда Андріївна. Вона більшість свого життя опікувалась справами книгозбірень. Слова  письменника Б.Лавреньова  : “ ...библиотечное  дело было для нее не только профессией, но и подлинной жизненной страстью   неначе про неї і це дійсно так.

         Зінаїда Андріївна активний комуніст, ветеран Великої Вітчизняної війни нагороджена 27 бойовими орденами та медалями. Працювала директором бібліотеки  з 1960 по 1972 рр. З допомогою її активного листування з сім’єю командира бронепоїзда, встановлено історичну правду про засновника та ідейного натхненника організації бібліотеки у нашому місті – Блінкова Іллю Дмитровича, що допомогло працівникам та користувачам бібліотеки дізнатись цікаві правдиві факти історіографії закладу.В жовтні 1964 року міській бібліотеці, рішенням Коростенської міської Ради присвоєно ім'я  письменника М. Островського, який перебував на нашій землі у роки громадянської війни .  У 1965році побудованота  зданов експлуатацію унове приміщення  будинок № 6 по вулиці К.Лібкнехта  (нині це вул. Грушевського, 38)загальноюплощею 678 кв.м., в якому понині знаходиться бібліотека.  За підсумками всесоюзного огляду роботи, присвяченому 50 - річчю Радянської влади, в 1967 році бібліотеці ім. М.Островського присвоєно звання “ Бібліотека відмінної роботи “.

         На початку  70 – х років Симоненко З.А. запропонували очолити Житомирську обласну  наукову бібліотеку, де Зінаїда Андріївна працювала до виходу на заслужений відпочинок.

         Керівну естафету  у 1972 році прийняла Богомазова Марія Петрівна, яка внесла в розвиток бібліотечної справи міста багато нового. Творчо і натхненно підвищувала авторитет бібліотеки при  активній  інформаційній роботі, зокрема популярними були тематичні та літературні вечори, читацькі конференції. Здійснювалася  значна робота зі збереження та упорядкування книжкових фондів, розповсюдження передового досвіду, випуску бібліографічних посібників.

         На професійну долю завжди відкриту до змін та інновації Лещенко Тамари Яківни випала місія проведення у 1979 році централізації бібліотек міста. Висококваліфікований спеціаліст, енергійна, динамічна, комунікабельна жінка справилася з поставленим завданням успішно. І протягом 4 років була не лише керівником ЦБ ім. М.Островського, а й директором ЦБС м. Коростень, а ЦБ ім. М.Островського отримала статус керівного і методичного центру централізованої бібліотечної системи м. Коростень.   

         Професіоналізм допоміг Тамарі Яківні у кар’єрному рості – вона згодом займає посаду  завідуючої Коростенським районним відділом культури.

         З 1983 року Коростенську міську ЦБС очолила Матвійчик Валентина Василівна. Завдяки її наполегливій праці, енергійності, чіткій організації виробничого процесу, проведенню цікавих масових  заходів з популяризації книги міська ЦБС  стала однією з кращих в області.

         Суспільні зміни в державі дали змогу у  1988 році  колективу  виявити свою волю та обрати на посаду директора  ЦБС  - Курдиш Наталію Яківну. Під її керівництвом колектив висококваліфікованих фахівців докладав багато зусиль для того, щоб бібліотечна справа у місті  розвивалася відповідно до вимог сучасного інформаційного суспільства. За ініціативою Наталі Яківни був відкритий при ЦБ ім.М.Островського краєзнавчий сектор, матеріали якого розкривають історію рідного краю та міста. 

         Наполеглива жінка працювала з натхненням її відгуком на поклик часу було введення часткових платних послуг , які згодом прижилися у бібліотеках і без яких колектив зараз не мислить свого функціонування.

         Нелегко сьогодні бути керівником великого бібліотечної держави, яка розташована у 8 приміщеннях у різних кінцях нашого міста. Але саме ділові якості, директора Коростенської міської ЦБС Боцман Галини Іванівни, як сучасного менеджера допомагають реалізовувати поставлені завдання. З якими Галина Іванівна справляється успішно приступивши до виконання обов’язків директора ЦБС у 1997 році.  

         На сьогоднішній день центральна міська бібліотека ім. М.Островського у нашому місті є базою для розвитку  культурного і громадського життя, місцем дозвілля та самоосвіти. Для бібліотечних фахівців це методичний та керівний центр, орієнтир у професійному зростанні.

        Новим прогресивним кроком у модернізації  бібліотек системи  стала  участь, у 2009 році, колективу у написанні гранту програми «Бібліоміст». Яка  втілювалася в рамках партнерства між Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством культури і туризму України. Кошти для  фінансування програми  було отримано від фундації Біла та Мелінди Гейтс. Перемога у 2 етапі даного конкурсу увінчалася отриманням 15 одиниць комп’ютерної техніки та відкриттям 4- х інноваційно – інформаційних центрів при бібліотеках ЦБС, в тому числі і у ЦБ ім. М.Островського. Також несподівана, але така потрібна та своєчасна рука допомоги від провайдерів ТОВ «Оріон - сіті» під керівництвом Андрія Венгловського та Олександра Білошицького  сприяла вільному та безкоштовному використанню користувачами та бібліотекарями  світової мережі Інтернет. Про новинки в роботі ЦБС читайте на блозі БібліоШЕЛЕСТ за адресою: http://biblioshelest.blogspot.com/

     Що значить вільний доступ до Інтернет мережі для бібліотек:

  - в першу чергу бібліотека стала сучасною і має змогу допомогти йти в ногу з часом своїм користувачам,  що є дуже важливим чинником при обслуговувані користувачів юнацького віку і користувачів дітей. Оскільки все нове їм цікаве, його хочеться пізнавати та вміти ним користуватися;     

  - далі бібліотечна система вийшла на якісно новий рівень надання інформації своїм користувачам, інформаційні лакуни, що існують у Єдиному книжковому фонді ЦБС бібліотекарі мають змогу заповнити Інтернет ресурсом. А  ще бібліотеки мають змогу надавати ряд нових послуг, що раніше не були притаманні їм (копіювання інформації з Інтернету, на електронні, паперові носії, скайп - спілкування  в режимі телефонії та відео- зв’язку);

   - наступне використання нових можливостей забезпечить якісно новий рівень підготовки та проведення масових форм популяризації книги та бібліотеки серед городян міста , а міська влада забезпечена новим партнером у просування можливостей міста на інформаційному рівні.         

Відвідувачі отримують різносторонню інформацію з допомогою книг, яких бібліотекарі видають за рік близько 151154 екземплярів.

До послуг користувачів пропонується книжковий фонд ЦБ, який налічує станом на 01.01.2020 року 102990 одиниць зберігання - це книги, газети, журнали, часописи. Читальний зал центральної міської бібліотеки має змогу задовольняти інформаційні потреби читачів різногалузевими періодичними виданнями – це 37 назв газет та журналів.

       На даний час у ЦМБ працює професійний, злагоджений, дружній колектив: під керівництвом завідуючої відділом обслуговування  Марини Пославської.

 На абонементі читачів обслуговують:  Галина Заклюка, Людмила Грохольська, Марія Боровська, Галина Піка, Світлана Лукашенко;  у читальному залі: Алла Сергієнко, Галина Храпійчук, Марина Данилюк, які задовольняють потреби користувачів на книгу та інформацію. 

Бібліографічно - інформаційні запити користувачів виконує бібліограф - краєзнавець Тетяна Примаченко; надає методичну та практичну допомогу працівникам ЦБС та читачам бібліотеки, веде школу "Освіта протягом життя", займається онлайн-проектами ЦБС методист інноваційно - інформаційного центру Галина Примак.

Провідний методист ЦБС Світлана Коржук надає методичну та практичну допомогу, як бібліотечним працівникам системи так і колегам з бібліотек інших відомств та сприяє фаховому зростанню працівників.

Організацією, обробкою та збереженням книжкових фондів займаються завідуюча відділом  Алла  Красновська та Діна Ржепецька.

Слідкують за чистотою у ЦБ техпрацівники Світлана  Котюшенко, Ганна Приходько.

      Загалом, бібліотечний фонд станом на 1.01.2020 року складає 102990 примірників.

 Щороку центральна бібліотека обслуговує 7220 тис. користувачів; користувачам видається понад 150 980 друкованих видань.

 

Назва

структурного підрозділу

Книжковий фонд

на 1.01.2020

Читачі

Відвідування

Книговидача

Надходження

в 2020 році

Б/філ. №1

69917

3361

25930

73257

353

Б/філ. №2

42615

2642

17349

55248

362

Б/фі. №3

36335

2135

16420

45225

257

Б/філ. №4

15563

1526

10481

30058

356

Б/філ. №5

10103

786

5431

14730

296

Б/філ.№6

15386

768

4519

13021

387

Б/філ.№7

6542

403

3572

7791

274

Б/філ. №8

10483

763

4846

13279

322

ЦБ

102990

7220

45655

150980

1232

Всього по ЦБС

309934

19604

134203

403589

3839