ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

vidkrite-misto/

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp.pdf

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

/transport-dozor
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Бібліотека-філіал № 2

     Бібліотека-філіал № 2 ЦБС

Адреса: 11500, м.Коростень, вул.Пролетарська, 37

тел. 4-25-86

 Режим роботи: вівторок-неділя : з 10.00 до 18.00 год.

  вихідний день – понеділок

  останній день місяця – санітарний

e-mail: korostenlib2@gmail.com

 

         Коростенська міська бібліотека № 2, таку назву мала філія № 2 до централізації, заснована у 1956 році. Перші місце розташування бібліотеки - будинок пана Прижибінського Тимофія Карловича - засновника фарфорового заводу.

         Бібліотека займала дві невеликі кімнати на другому поверсі будівлі, її послугами користувались дорослі та діти. Очолювала бібліотеку Чаплинська Ганна Адамівна.

         З 1963 року бібліотека № 2 переселена у приміщення Будинку культури фарфорового заводу по вул. Б.Хмельницького, 24. Бібліотека отримала велике просторе приміщення площею 385 м.кв., розмістилися тут абонемент з великим книгосховищем та читальний зал. Поповнення  фонду літературними новинками відбувалося за рахунок державних коштів.

         З 1979 року після централізації бібліотечної системи бібліотека № 2 змінила свою назву і стала бібліотекою – філіал № 2 Коростенської міської ЦБС. Бібліотека обслуговувала всі вікові категорії користувачів, тобто за напрямком своєї діяльності є універсальною масовою бібліотекою.

         На посту завідуючої Ганну Чаплинську змінила Мірошник Людмила Володимирівна (1984 р.). Згодом керівництво філією прийняла на себе Заїка Л. П. Активна, цілеспрямована, ініціативна жінка багато зусиль приклала для зміцнення матеріально – технічної бази бібліотеки, під її керівництвом розкрився творчий потенціал колективу по популяризації літературного масиву книжкового фонду філії. Протягом всіх років філія залишалась однією з базових бібліотек у місті.

        У  1992 році філію № 2 очолила Ревчук Валентина Миколаївна. Стабільність у роботі колективу забезпечувалася близькістю з промисловими підприємствами міста - заводами Жовтнева кузня, Коростенський фарфор, Хіммаш. Бібліотекарі тісно співпрацювали з трудовими колективами організовуючи на території заводів роботу пунктів видачі літератури, діяльність пересувних бібліотек. У тяжкі для країни часи, в період обмеженого фінансування культури 1997 – 1999 рр. працівникам та користувачам філії довелось пережити ряд скрутних моментів. Це і робота у приміщенні що протягом зимового періоду не опалювалось, і складності з  вирішення питання зміни місцезнаходження бібліотеки, і саме переселення у 1998 році в інше приміщення по вул. Пролетарській, 37 - гуртожиток  заводу «Хіммаш». Ще 1998 рік знаменний для філії № 2 і тим що в практику роботи з метою вирішення хоча б частково проблеми з фінансуванням вводяться часткові платні послуги, кошти від яких ідуть на придбання книг.

        У 2001 році до лав працівників філії у складі  Ревчук В.М., Щур Л.В., Вигівської І.І., долучається Цепкова Г.В. – член національної спілки письменників України, яка бере на себе велику частину навантаження по організації творчої частини діяльності філії по популяризації книги.  Вдало організовує діяльність творчого об’єднання «Древляни», що займається популяризацією літератури краєзнавчого змісту.

      На даний час у бібліотеці – філії №2 працює п’ять працівників: бібліотекарі –     Людмила Василівна Щур, Інна Павлівна Лоюк, Аліна Валеріївна Грищенко; тех. працівник – Людмила Михайлівна Волохович. З серпня 2011 року книгозбірню очолює Тетяна Максимівна Маєвська.

 У 2012 році було організовано бібліотечну службу «Турбота», яка націлена на роботу з соціально – незахищеними користувачами бібліотеки, на створення сприятливого психологічного мікроклімату для них.

 При бібліотеці діє читацьке об’єднання «Древляни», що об’єднує людей духовно багатих, творчо обдарованих, тих, кому небайдуже минуле, сучасне і майбутнє нашого рідного краю. В рамках об’єднання бібліотекою видається літературний альманах «Дивоквіт». Це по суті самобутнє самвидавче явище. Перший випуск альманаху побачив світ у 2012 році, а на даний час їх видано чотири. «Дивоквіт» містить поетичні та прозові твори користувачів бібліотеки - представників громади, що проживають, навчаються і працюють в мікрорайоні, який обслуговує бібліотека.

     Книжковий фонд на 01.01.2020 року налічує 42615  примірників книг, брошур.  Протягом 2019 року бібліотечні послуги отримали 2642 користувача, відвідування яких склало  17349. Книговидача за рік становить 55248 примірників.

 

Галерея зображень