ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

vidkrite-misto/

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp.pdf

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

/transport-dozor
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Бібліотека-філіал № 1 ім.Л.Українки

         Бібліотека –філіал № 1 ім. Л.Українки ЦБС

 Адреса: 11500, м.Коростень, вул.Грушевського, 37

      Тел. : ( 04142) 4-25-60

 

Режим роботи: щоденно з 10.00 до 18.00 год., вихідний день – субота. Останній день місяця – санітарний.

 

 е-mail: dit.lib.korosten@gmail.com

 

               Коростень! Дивовижне місто! Місто, яке завжди опинялося на історичних перехрестях, постійно потрапляло то в один небезпечний вир, то в інший… Найстрашніші катаклізми часу руйнують побут, найстрашніші трагедії намагаються підірвати віру в майбутнє. Так було в Коростені й після війни. Але не зважаючи на складний час влітку 1946 року в місті було відкрито першу дитячу бібліотеку. Знаходилася вона в дерев’яній хатині, в районі нинішньої вулиці Базарна, 20 і мала  площу в 72 кв. м. Книжковий фонд становив 774 екземпляри і мала вона  71 читача.  З плином часу книжковий фонд в збільшується у 1949 році - 3148 прим., а у 1950 – 4806 прим. Читачі  відповідно з 950 в 1949р. до 1198 в 1950р. 

На початку п’ятого десятиліття ХХ ст.  дитяча бібліотека №1 м. Коростеня знаходилася в нинішньому приміщенні районного будинку культури по вул. І. Франка, 4. Займала вона дві кімнати на першому поверсі. В одній був абонемент, інша слугувала книгосховищем. З 1953  по 1956 роки завідувала бібліотекою Тихонюк А.С.

В серпні 1956 року завідуючою призначають Хаїт Євгенію Матвіївну. Під її керівництвом  працювало  працівники: Розенберг Євгенія Абрамівна,  Святенко Галина Яківна,  Кукла Галина Прохорівна. Щодо бібліотечних скарбів – фондів, то в 1960 році фонд бібліотеки налічував  30710  примірників книг.

«Сіяти в дітях розумне, добре, вічне» це  принцип творчої професійної діяльності Галини Миколаївни Ященко.  Яку з 1969 р. призначено на посаду завідуючої міською дитячою бібліотекою № 1. Справжній фахівець бібліотечної справи, талановитий керівник та організатор, який  ставив високі цілі та завдання і чітко, напружено працював над досягненням поставленої мети.  Ще 1969 рік в історії колективу ознаменовано перемогою у Всесоюзній молодіжній читацькій конференції в місті.

Яскравою подією міста Коростень у 1970 році стало урочисте відкриття   новозбудованого спеціалізованого приміщення для дитячої  бібліотеки (на фото), площею майже 500 кв. м. по вул. Леніна, 37 (нині це вул. Грушевського, 37) .  Чимало зусиль приклав до оздоблення інтер’єру,  оснащення читацьких місць, удосконалення системи бібліотечного обслуговування користувачів – дітей злагоджений колектив працівників у складі : Розенберг Є. А., Святенко Г. Я., Кукли Г. П., Пустовіт О. Г., Шавлович Н. І. Книжковий фонд на 01.01.1970р. становив – 58116 примірників книг.

Згодом бібліотеці було присвоєно почесне ім’я нашої землячки, письменниці – Л.Українки.    

           В 1979 році дитяча бібліотека увійшла до складу Коростенської міської ЦБС, маючи книжковий фонд  84847 одиниць зберігання.

           Дитяча бібліотека ім. Лесі Українки зарекомендовала себе як центр дитячого спілкування. Добре розуміючи стратегічні шляхи подальшого існування  бібліотеки колектив філії № 1 під керівництвом Г. Ященко намічає перспективи розвитку обслуговування своїх користувачів. Розширюються контакти бібліотеки із різними установами та організаціями міста, відомими в місті людьми. 

 Постійними гостями бібліотеки були: Легастов Г.Й. – працівник музею; Герой соц. праці – Кузьмінський І.А.,  Вигівська Т.Я. – бригадир фарфорового заводу, Герої Радянського Союзу – Тарнавський І.А., Єкимов В.Г., Краля Т.А., Тригубови – заслужені художники України, лауреати премії ім. Т.Г.Шевченка, місцеві поети – М.Туровець,  М.Козимиренко, Л. Лебединець, Л.Бех, С. Бароніна, В. Краснікова, які  спілкувалися з юними читачами, розповідали їм про свої досягнення, захоплення ділилися життєвим досвідом, допомагали проводити виховну та просвітницьку роботу з користувачами – дітьми.  

           Щорічно в бібліотеці налічувалося біля 5-ти тисяч читачів. В рік книговидача становила 143.0 тис.прим.

           В середині 90 років ХХ ст. нові негаразди звалилися на бібліотеку. Це дефіцит коштів на придбання літератури та оновлення книжкового фонду. Завідуюча філією знаходить нові, нестандартні рішення - відвідує виставки–ярмарки продукції видавництв м. Києва, де закупає книги за низькими цінами, знаходить меценатів, що фінансують придбання літератури навіть серед іноземних громадян, що відвідують місто з дружніми візитами.   

          В практиці роботи колектив використовує часткові платні послуги, кошти від надання яких використовуються на придбання літературних новинок та поповнення книжкового фонду.

         В 2006 році колектив бібліотеки очолила Ущапівська Олена Іванівна. На сьогодні тут працюють досвідчені спеціалісти:  Дунець С. І., Клименко О. В. Ряди колективу поповнила молодь: Ткачук О.,     Капітула Т. і Федоренко М.

           Книжковий фонд на 1.01.2020 р. становить – 69917 примірників книг. Читачами бібліотеки є 3361 дітей. Бібліотека має два відділи обслуговування: молодшого і старшого шкільного віку, кожен з яких має по абонементу і читальному залу.

         З 2010 року при бібліотеці почав працювати інноваційно–інформаційний центр з вільним доступом до мережі Інтернет для користувачів бібліотеки. З його допомогою діти мають змогу поглиблювати знання по вивченню шкільної програми, виготовляти реферати, повідомлення, розширювати коло своїх захоплень та знань. А влітку «працює» Wi-Fi зона біля бібліотеки.

         Після капітального ремонту всього приміщення бібліотеки, який проходив в 2013-2014 р.р., до послуг маленьких користувачів відкрила свої двері  Кімната казок "Казкове царство - мудре господарство".

З того ж 2014 року почав працювати імпровізований театр, де головні ролі виконують юні читачі, а допомагають їм казкові герої, які «мешкають» в бібліотеці.

        Під час канікул та у вихідні дні в бібліотеці функціонує  «БІБЛІОНЯНЯ». Це, якщо Вам ні з ким залишити дитину вдома, то на допомогу Вам прийде саме вона. З Вашим малюком (віком від 3-х до 6-ти років) займатиметься голосним читанням, розфарбовуванням, іграми кваліфікований бібліотекар.

         При бібліотеці працює природничий клуб «Юні любителі природи»,   спрямований на формування екологічних знань.

         Соціальне партнерство як необхідний інститут цивільного суспільства стало однієї з основних функцій бібліотеки, прогресивною формою її взаємодії з користувачами та різними організаціями. Нашими соціальними партнерами є: міський ЦСССДМ, реабілітаційний центр «Віра.Надія.Любов», Коростенське ТМО. А ще ми постійно розвиваємо партнерські стосунки з різними установами і організаціями, освітньо-виховними закладами, дитячими письменниками, творчою інтелігенцією міста з метою розширення сфер впливу, піднесення іміджу сучасної бібліотеки, ефективності бібліотечних акцій та масових заходів, це : Людмила Лінькова – керівник ПП «Продцентр Плюс»; Сергій Васьківський – депутат облради в 2014році; жіночий клуб «Стиль життя», Євген Сіротський -  представник благодійного фонду «Хлібний дім» та інші.

         Про новинки в роботі бібліотеки читайте на блозі БібліоШЕЛЕСТ за адресою: http://biblioshelest.blogspot.com/


 

 

Галерея зображень