ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

vidkrite-misto/

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk

https://legalaid.gov.ua/
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp.pdf

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

/transport-dozor
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Державна реєстрація актів цивільного стану: історія і сучасність

  Історія реєстрації актів цивільного стану на переважній частині території України сягає у глибину віків, у 1722 рік. Реєстрація цивільного стану громадян у царській Росії - це заслуга царя Петра 1, який у 1721 зобов’язав священиків вести метричні книги з 1722 року. Метричні книги складались з 3-х частин: народження, шлюб, смерть. 

 Історія сучасних відділів державної реєстрації актів цивільного стану України починається з 20 лютого 1919 року, коли Рада народних комісарів УРСР прийняла одразу 3 декрети:

- „Про організацію відділу записів актів цивільного стану”;

- „Про цивільний шлюб і про ведення книг актів цивільного стану”;

- „Про розлучення”.

   Ці нормативно-правові акти проголошували, що УРСР визнає виключно обов’язковими лише цивільні шлюби. Церковний шлюб, поряд з обов’язковим цивільним, оголошувався приватною справою, єдиною допустимою формою укладення цивільного шлюбу стає реєстрація в органах загсу.

         Актові записи про народження, смерть, шлюб, розлучення, занесені в колишні метричні книги після 20 грудня 1919 року є дійсними за умови, що органи запису актів цивільного стану в даній місцевості не діяли і пізніше цими органами в указаних книгах проведена відповідна позначка.

        З цього часу починаються утворення відділів загс, на початку 20-х років церква усувається від реєстрації актів цивільного стану громадян, церковні архіви метричних книг передаються до відділів записів актів громадянського стану.

         Перші загси створювались при волосних, міських та районних органах управління.  18 грудня 1917 року був виданий декрет РНК Російсько Федерації „Про цивільний шлюб, про дітей та про ведення книг актів цивільного стану”,  День співробітників загсів Росії відзначають саме 18 грудня.

      У липні 1934 року органи загс як відомство, що зберігає найважливішу інформацію щодо поточного обліку населення, було включено до структури Народного комісаріату внутрішніх справ, відділи називаються бюро. Всі співробітники мають міліцейські чини, начальники відділів стають лейтенантами. В 1946 НКВС перейменовано у МВС.

        25 жовтня 1956 року органи загс виведені із підпорядкування Міністерства внутрішніх справ та передані в підпорядкування органів місцевого самоврядування.

        З 1998р. по 2001р. – відділи загс стали структурними підрозділами управлінь юстиції, а з 2012р. – реєстраційних служб управлінь юстиції.

         Державна реєстрація актів цивільного стану є правовим інститутом у державі, спрямованим на забезпечення реалізації прав і свобод громадян, а актові записи є безспірними доказами засвідчених в них юридичних фактів.

       Найважливіші нормативно-правові акти, якими керувались відділи загс до Сімейного кодексу України :

- 30.05.1926 року Кодекс законів про сім’ю, опіку, шлюб і акти громадянського стану УРСР,

- Указ Президії Верховної Ради СРСР від 08.07.1944 зобов’язував  зареєструвати шлюб у органах загс всі подружні пари, що перебували у фактичних шлюбних стосунках;

- 1 січня 1970 року Кодекс про шлюб та сім’ю Української РСР.

   З 1935 по 1992 роки у відділах загс реєструвались акти цивільного стану про усиновлення.

   З 1968 по 2003 роки був такий вид державної реєстрації як встановлення батьківства.

    На сучасному етапі реєстрація актів цивільного стану проводиться в електронному та паперовому вигляді (з 2008р.) Реєструють акти цивільного стану спеціалісти, що мають вищу юридичну освіту. На підтвердження державної реєстрації актів цивільного стану громадянам видаються свідоцтва встановленого зразка та/або витяги з державного реєстру актів цивільного стану. На сьогоднішній день є 5 видів державної реєстрації : про народження, про смерть, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну імені( з 1949 року).

        Найважливішими нормативно-правовими актами, якими керуються відділи при державній реєстрації актів цивільного стану сьогодні, є Сімейний кодекс України ( набрав чинності у 2004 році) та Закон України „Про державну реєстрацію актів цивільного стану” ( 27.07.2010 року).

         Велика робота проводиться у відділах ДРАЦС для підтримання у належному стані приміщень, де проводяться урочисті реєстрації шлюбів, удосконалюються обрядові послуги. Відділи проводять правороз’яснювальну роботу, виступаючи в засобах масової інформації, в установах, організаціях, оприлюднюючи інформацію на веб - сайтах.

        Оскільки послуги, що надаються у відділах рацс є надзвичайно важливими для громадян, часто проводяться у найважливіші хвилини життя людей, багато зусиль керівництвом відділів йде на удосконалення організації прийому. Щоб оперативно та якісно обслуговувати громадян, збільшено час прийому, встановлено день надання безкоштовних консультацій з питань сімейного права, створена можливість попереднього електронного запису на прийом.