ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

vidkrite-misto/

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp.pdf

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

/transport-dozor
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Засоби індивідуального захисту
22.05.2020

Засоби індивідуального захисту (далі ЗІЗ) - це всі засоби, які призначені для носіння і використання працівником з метою індивідуального захисту від одного або більше ризиків, які могли б становити загрозу безпеці та здоров’ю на роботі, а також будь-які пристосування, аксесуари чи змінні компоненти, призначені для цієї мети.

Говорячи простими словами, то  ЗІЗ - це певний пристрій, який спрямований на захист здоров'я працівника від певних ризиків/загроз (у тому числі коронавірусу) під час виконання ним трудових обов'язків. 

ЗІЗ на виробництві залежно від їх призначення класифікують на такі види: спеціальні ізолювальні костюми; засоби захисту органів дихання; спецодяг; спецвзуття; засоби захисту голови, рук, обличчя, органів слуху, очей; захисні дерматологічні засоби; запобіжні засоби та пристосування; комплексні засоби захисту. Найчастіше говорячи про ЗІЗ, то маємо на увазі саме засоби захисту рук - рукавиці та засоби захисту органів дихання - маски чи респіратори.

Хто має купувати ЗІЗ?

Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання (забезпечення працездатності та належного гігієнічного стану) ЗІЗ.

Крім того, для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік.

Таким чином, фінансування охорони праці, зокрема купівля ЗІЗ здійснюється роботодавцем.

Якість ЗІЗ і термін придатності

Роботодавець забезпечує приймання і перевірку ЗІЗ, що надходять на підприємство, на їх відповідність вимогам нормативних документів. Крім того, на підприємстві має бути створена комісія для перевірки ЗІЗ, до якої входять представники професійних спілок.

Якщо представників професійної спілки, яка діє на підприємстві не було включено до згаданої комісії, радимо письмо звернутися до Державної служби з питань праці.

На роботодавця також покладається обов'язок забезпечити перевірку придатності ЗІЗ та періодичне їх випробування відповідно до інструкції з експлуатації.

Роботодавець видає ЗІЗ на строк, що визначається з урахуванням рівня ризику для життя та здоров’я працівників, частоти знаходження працівника під дією цього ризику, ефективності самого ЗІЗ тощо. 

При цьому, такий строк не має перевищувати строк придатності, визначений документами виробника (інструкціями з експлуатації, паспортами тощо).

Чи зобов'язаний працівник використовувати ЗІЗ на робочому місці?

На працівника покладається обов'язок дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства. В свою чергу, роботодавець не повинен допускати до роботи працівників без необхідних ЗІЗ, а також якщо ЗІЗ знаходяться в забрудненому або несправному стані тощо.

Якщо роботодавець не забезпечив працівника ЗІЗ

Статтею 153 Кодексу законів про працю передбачено, що  умови праці на робочому місці та стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.

У разі якщо власник не забезпечує дотримання усіх вимог у сфері охорони праці та створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або людей, які його оточують, і навколишнього середовища, працівник має право відмовитися від дорученої роботи (ст.6 Закону України про охорону праці).

У даній ситуації радимо письмово звернутися до роботодавця стосовно того, що вас не було забезпечено ЗІЗ, тому ви не можете приступити до роботи. Якщо Ви є членом профспілки, зверніться за захистом до неї.

 

Відділ з питань праці управління праці та соціального захисту населення.