ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

/korosten-istoriko-turistichniy-tsentr/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp.pdf

/index.php?page=695

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

/transport-dozor

http://www.drv.gov.ua
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
27.01.2020

Плата за землю включає в себе земельний податок та орендну плату за землі державної та комунальної власності.

 

Земельним податком, відповідно до п.270.1 ст.270 ПК, оподатковуються

  • земельні ділянки, які перебувають у власності або постійному користуванні;
  • земельні частки (паї), які перебувають у власності. 
  •  Громадяни, які мають у приватній власності  земельну ділянку і не підпадають під пільги, є  платниками такого податку. Це стосується не тільки  земельних ділянок комерційного призначення, а й для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) ; для індивідуального дачного будівництва -;
  • - для будівництва індивідуальних гаражів; для ведення садівництва.

Орендна плата за землю,

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої ділянки (п.288.1 ст.288 ПКУ). Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у такому договорі

У Податковому Кодексі України визначено граничні розміри такої орендної плати. Вона не може бути:

  • меншою за розмір земельного податку для відповідної категорії земель (пп.288.5.1 ст.288 ПКУ);
  • більшою за 12% НГО (пп.288.5.2 ст.288 ПКУ). Виняток (тобто коли орендна плата може перевищувати зазначений розмір) встановлено лише для випадків визначення орендаря на конкурентних засадах (пп.288.5.3 ст.288 ПКУ);

У разі припинення або розірвання договору оренди земельної ділянки державної (комунальної) власності орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором, та сплачує орендну плату за фактичний період перебування землі у користуванні у поточному році, тобто до дати повернення земельної ділянки орендодавцю.

Якщо ж договір оренди закінчився, але орендар користується земельною ділянкою і не отримав письмового заперечення від орендодавця щодо використання земельної ділянки, то до поновлення дії договору оренди слід сплачувати орендну плату відповідно до умов попереднього договору оренди землі. При цьому річна сума платежу не м оже бути меншою за розмір, встановлений пп.288.5.1 ст.288 ПКУ..

 

 

Хто є платником земельного податку  у випадку  оренди будівель?

Підставою виникнення податкових зобов'язань з плати за землю є право власності на земельну ділянку або право користування нею (п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України), що обчислюються за даними Державного земельного кадастру. Отже, платниками плати за землю є суб'єкти господарювання, за якими зареєстровано право власності або користування земельною ділянкою.

Відповідно, у разі якщо орендар орендує будівлі або їх частини, що розташовані на земельних ділянках, власниками/користувачами яких є суб'єкти господарювання, в тому числі державної та комунальної форми власності, то обов'язок щодо декларування, нарахування та сплати податкових зобов'язань із земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної/комунальної власності, а також відповідальність за порушення правил їх нарахування та сплати, виникає у власника (орендодавця) такого майна.

Який розмір орендної плати за земельну ділянку?

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. (з врахуванням ст.33 Закону України «Про оренду землі»).

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Згідно з п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України (ПКУ) розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки (п.п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 ПКУ);

не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки (п.п. 288.5.2 п. 288.5 ст. 288 ПКУ);

може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у п.п. 288.5.2 п. 288.5 ст. 288 ПКУ, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах (п.п. 288.5.3 п. 288.5 ст. 288 ПКУ).

Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

 

Чи звільняється платник єдиного податку від сплати орендної плати за землю?

Підпунктом 4 пункту 297.1 статті 297 ПКУ передбачено звільнення платників єдиного податку від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності в частині земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються таким платниками для провадження господарської діяльності.

Звільнення від сплати орендної плати, в тому числі платників єдиного податку, ПКУ не передбачено.

Які є пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб?

 

Від сплати податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) - не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб.

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.