ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

/korosten-istoriko-turistichniy-tsentr/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp.pdf

/index.php?page=695

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

https://city.dozor.tech

http://www.drv.gov.ua
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Пенсії учасників бойових дій у період Другої світової війни та членів сімей загиблих воїнів звільнено від оподаткування
28.08.2015

Пенсії учасників бойових дій у період Другої світової війни та членів сімей загиблих воїнів звільнено від оподаткування

   З 1 вересня 2015 р. набирає чинності Закон України від 17.07.2015 р. №653 „Про внесення зміни до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб” (далі – Закон).

   Цим Законом пп.164.2.19 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнено абзацом другим такого змісту:

   „Положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

   Оскільки пп. 164.2.19 п.164.2 ст.164 Кодексу регулює оподаткування пенсій та довічного грошового утримання, то внесене Законом №653 доповнення до цього підпункту звільняє від обкладення податком на доходи фізичних осіб пенсії, які виплачуються учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст.10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

   Згідно з чинними сьогодні нормами Кодексу підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб (за ставками 15 і 20%) та військовим збором (за ставкою 1,5%) пенсії, якщо їхній розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у 2015 р. – 3654 грн.), - у частині такого перевищення.

   Крім того, пенсії названих осіб з 1 вересня 2015 р. також будуть звільнені від обкладання військовим збором. Хоча в Законі №653 прямої норми щодо такого звільнення немає, але оскільки суми одержуваних цими особами пенсій звільнено від обкладання податком на доходи фізичних осіб, то ці самі суми пенсій на підставі пп.1.7 п.16-1 підрозділу ХХ Кодексу не підлягають обкладенню військовим збором.

   Таким чином, пенсії (незалежно від їхнього розміру) учасників бойових дій у період Другої світової війни, інвалідів війни та осіб, на яких поширюється чинністьст.10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, нараховані починаючи з 1 вересня 2015 р., не підлягатимуть обкладенню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

   Для полегшення застосування Закону №653 нагадаємо, що перелік осіб, яких віднесено до учасників бойових дій та інвалідів війни, визначений ст.5-7 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а період Другої світової війни – це проміжок часу з 1 вересня 1939 до 2 вересня 1945 р. Статтею 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” визначено перелік осіб, віднесених до членів сімей військових, які загинули чи померли, в тому числі внаслідок участі в АТО.

 

Заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирської області  І. М. Обиход