ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

vidkrite-misto/

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp.pdf

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

/transport-dozor
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Звернення Житомирської обласної громадської організації "Фонд ім. В.О. Кременецького"
29.03.2012

З ініціативи широкої громадськості області і за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради вирішено спорудити в місті Житомирі монумент визначному державному  діячу, активному учаснику партизанського руху в період Великої Вітчизняної війни 1947- 1945 років, депутату Верховної Ради УРСР дев'яти скликань, заступнику Голови Верховної Ради Української РСР, бувшому голові Житомирського облвиконкому в 1955 - 1982 роках Кременицькому Віктору Олександровичу.

Перебуваючи 27 років на чолі області, В.О.Кременицький надзвичайно багато зробив для відбудови зруйнованого війною народного господарства Житомирщини і подальшого розвитку всіх його галузей, у тому числі й в місті Коростені.

Житомирська обласна громадська організація «Фонд ім. В.О. Кременецького» звертається до  ветеранських та інших громадських організацій з метою залучення посильних коштів підприємств, установ, організацій, бізнесменів, меценатів, всіх бажаючих громадян на спорудження пам'ятника В.О.Кременицькому.

Кошти можна перераховувати на поточний рахунок 26009300420304, МФО 311647, ТВБВ 10005/011 Філія Житомирського обласного управління «Ощадбанк», отримувач Житомирська обласна організація «Фонд імені В.О.Кременицького», ідентифікаційний код 37672134.

Біографічна довідка:

КРЕМЕНИЦЬКИЙ ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ (1.01.1916- 1.10.1994)

Видатний державний діяч, депутат Верховної Ради Української РСР дев'яти скликань, Заступник Голови Верховної Ради УРСР, колишній голова Житомирського облвиконкому в 1955-1982 роках, активний учасник партизанського руху в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років Віктор Олександрович Кременицький народився 1 січня 1916 року в селі Шукліно Фатезького району Курської області в багатодітній селянській родині. З дитячих літ знав, що таке праця, цінував шматок хліба.

В 1929 році він переїхав у Запоріжжя, де навчався на робітничому факультеті. У вільний від навчання час підробляв на будівництві Дніпрогесу і заводу «Запоріжсталь». По закінченню робітфаку навчався в Одеському педінституті, працював учителем.

В 1939 році В.О.Кременицький був призваний до Червоної Армії і по закінченні курсів молодших лейтенантів у листопаді того ж року приймав участь у бойових діях на фінському фронті, - командував ротою у 49 стрілецькій дивізії. При прориві лінії Манергейма був важко поранений, а після лікування знову повернувся в стрій.

Велика Вітчизняна війна застала Віктора Олександровича в лавах Червоної Армії, а з липня 1941 року він - партизан загону капітана Мокроусова. В січні 1942 року загін увійшов до складу партизанського з'єднання двічі Героя Радянського Союзу О.Ф.Федорова у якому В.О.Кременицький пройшов бойовий шлях як старшина, начальник штабу, комісар загону, а затим комісар і командир Польської партизанської бригади імені Ванди Василевської. З березня по серпень 1944 року бригада вела бойові дії на території Польщі. У цих боях В.О.Кременицький був двічі поранений.

Визначний вклад В.О.Кременицького у справу визволення Польщі від фашизму був високо оцінений польським народом. За видатні відзнаки при командуванні партизанською бригадою імені Ванди Василевської і за проявлені особисту мужність і героїзм у боях з німецько-фашистськими загарбниками за визволення Польщі Головне Командування Армії Людової нагородило В.О.Кременицького орденом Хрест Грюнвальда 2-го класу, а вдячні поляки удостоїли його звання Почесного громадянина міста Замосць Люблінського воєводства. Після з'єднання з частинами Радянської Армії Польську бригаду розформували, а Віктор Олександрович був направлений працювати в Донецьку область.

Спочатку він очолив районний відділ народної освіти, був головою райвиконкому, першим секретарем райкому партії, завідуючим облвно, головою Донецького облвиконкому.

В 1954 році В.О.Кременицький був переведений на роботу в Житомирську область. Працював першим заступником голови, а з 1955 по 1982 рік беззмінно очолював виконком Житомирської обласної Ради народних депутатів.

На той час у Житомирі мешкало біля 93 тисяч жителів. Місто не було газифіковане, у ньому були відсутні централізоване водопостачання і каналізація, електроенергією забезпечувала невелика місцева електростанція. Житомир ще носив сліди війни: в руїнах лежали багато житлових будинків, навчальні корпуси педінституту, автошляхового технікуму, приміщення міськвиконкому, не було пристойних кінотеатрів, їдалень, стадіонів, непривабливий вигляд мали лікарні, школи, дошкільні установи. Не в кращому стані знаходилась і вся область - до більшості райцентрів не існувало доріг з твердим покриттям, у значній частині районів не було електропостачання, лікарень, лазень, шкільних приміщень, тощо. Необхідно було вирішити надзвичайно широке й складне коло народногосподарських питань розвитку Поліського краю, починаючи з відбудови регіону й перетворення його на індустріально-аграрну область. В.О.Кременицький із цим завданням блискуче впорався. Маючи широку й відкриту натуру та неабиякий організаторський талант, він завжди був з людьми й високо цінував їхню повагу і довіру. Це була людина честі й обов'язку, котра досконало знала стан справ, уміла повести за собою маси.

З ім'ям Віктора Олександровича нерозривно пов'язаний період індустріалізації нашої області. Під його безпосереднім керівництвом були збудовані та запрацювали нові великі промислові підприємства: заводи «Автозапчастина», «Електровимірювач», «Промавтоматика», верстаті в-автоматі в, хімічного волокна, найбільший у Європі льонокомбінат та десятки інших. Серед галузей промисловості провідними стали важке машинобудування і приладобудування, хімічна, деревообробна, целюлозно-паперова, фарфоро-фаянсова, склоробна і легка. Небувалого розмаху набуло житлове будівництво, спорудження шкіл, дитячих садків і ясел, лікарень, санаторіїв, спортивних закладів.

Велика заслуга В.О.Кременицького і в тому, що область була підключена до Єдиної системи енергопостачання, отримала природний газ, вкрилася мережею доріг з твердим покриттям та автобусним сполученням.

Особливу увагу Віктор Олександрович приділяв розвитку села, поліпшенню умов життя, побуту і праці сільських трударів. Заслужену славу Житомирщині принесли високі врожаї льону, хмелю, картоплі. Тваринництво давало майже половину обсягу валової продукції сільського господарства.

Під неослабною опікою В.О.Кременицького перебував обласний центр. За його безпосередньою участю в місті виросли споруди музично-драматичного театру, обласної бібліотеки, чотирьох кінотеатрів, музичного училища , нові корпуси обласної клінічної лікарні, поліклінік та інших лікувальних закладів, інженерно-технологічного інституту, середніх спеціальних учбових закладів, десятків шкіл, профтехучилищ, адміністративний будинок облвиконкому, збудовано сотні житлових будинків, створено нові благоустроєні мікрорайони, прокладено тролейбусні маршрути, споруджено автобусні станції, аеропорт, залізничний вокзал, меморіал Слави, зведено каскад водосховищ на річці Тетерів і міський водогін, чим було знято проблему водопостачання житомирян.

Важко переоцінити заслугу Віктора Олександровича у прийнятті доленосного для Житомирщини рішення про недопущення будівництва в області атомної електростанції. Незважаючи на шалений тиск на нього, В.О.Кременицький категорично виступив проти намірів такого будівництва, рішуче заявивши, що поки він голова облвиконкому, рішення про відведення ділянки для спорудження АЕС не підпише, чого б йому це не коштувало.

Віктор Олександрович любив Поліський край і постійно піклувався про охорону та примноження природних багатств, збереження флори і фауни. Дякуючи його особистій наполегливості, було засновано Поліський державний заповідник, розширені межі зелених зон навколо міст, площі заказників.

За досягнення значних успіхів у господарському та культурному будівництві під багаторічним плідним керівництвом В.О.Кременицького Житомирська область була нагороджена орденом Леніна.

Багатогранний талант керівника і життєва мудрість В.О.Кременицького з особливою силою проявились у його державницькій діяльності, якій він присвятив 34 роки свого життя. Він був депутатом Верховної Ради Української РСР , обирався Заступником Голови Верховної Ради УРСР, очолював планово-бюджетну комісію Верховної Ради УРСР. При його безпосередній участі десятки років формувались Державний план і бюджет УРСР.

За ратні і трудові заслуги В.О.Кременицького було нагороджено орденом Леніна, двома орденами Бойового Червоного Прапора, трьома орденами Трудового Червоного Прапора, орденами Вітчизняної війни І і II ступенів, польським орденом Хрест Грюнвальда, багатьма медалями, у числі яких - медаль «Партизану Вітчизняної війни» І ступеня.

Помер В.О.Кременицький 1 жовтня 1994 року, похований у місті Житомирі.

Чим далі відходять в історію сповнені напруженою працею попередніх поколінь трудівників міст і сіл Поліського краю роки, тим яскравішою і величнішою постає перед нами особистість незабутнього В.О.Кременицького увічнити пам'ять про якого - священний обов'язок всіх, хто його знав і працював поруч з ним.

Адже, В.О.Кременицький - єдина людина в Україні і в усьому Радянському Союзі, яка обіймала посаду голови облвиконкому протягом тридцяти двох років підряд (п'ять років Донецького і двадцять сім - Житомирського).

В.О.Кременицький - єдина в Україні людина, котра була обрана депутатом Верховної Ради УРСР протягом дев'яти скликань - з 1947 по 1985 роки, тобто тридцять вісім років.

В.О.Кременицький - єдиний у складі Верховної Ради УРСР депутат, який очолював її Планово-бюджетну комісію двадцять років підряд.

В.О.Кременицький - мудрий, високоавторитетний державний діяч, був Заступником Голови Верховної Ради Української РСР.

В.О.Кременицький - людина високої громадянської мужності, котра пройшла через пекло двох війн, власними очима бачила горе і страждання, біль та кров, розруху й нестатки, пережила гіркоту втрат бойових побратимів, але не загрубіла душею і через все життя пронесла у своєму серці палку любов до трудівників, прожила його турботами за долю народу ніколи не ставлячи власні інтереси понад громадські, творила добро, цінувала і поважала людей.

Спорудження монумента В.О.Кременицькому в м. Житомирі складатиме данину щирої поваги нащадків до пам'яті цієї неординарної особистості. Нинішнє та прийдешні покоління повинні знати й поважати нашу історію, і, найголовніше, пам'ятати та глибоко шанувати її творців, одним з яких був незабутній Віктор Олександрович Кременицький.