ADVERTISEMENT

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/ogoloshennya/plan-zahodiv-12813.html

http://korosten-rada.gov.ua/the-executive-authorities/management-and-offices/viddil-ohoroni-zdorovya/na-vikonannya-punktu-4-protokolu-naradi-kabinetu-minimtriv-ukrayini-z-pitan-zabezpechennya-gromadyan-likarskimi-zasobami-ta-medichnimi-virobami/

http://korosten-rada.gov.ua/news/kultura/zaproshuyemo-vidvidati-kontsert-pavla-dvorskogo.html
Upcoming Events

/index.php?page=695

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

https://city.dozor.tech

http://www.prokorosten.net/

http://www.drv.gov.ua
Weather
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Передача земельної ділянки у спільну власність
24.02.2011
Відповідно до ст. 89 Земельного кодексу співвласникам житлового будинку земельна ділянка може належати на праві спільної сумісної власності. Спільна сумісна власність є власністю двох або більше осіб без визначення часток кожної з них у праві власності (ст. 368 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV, за текстом – Цивільний кодекс). У разі виділу майна, що є у спільній сумісній власності, частки є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між співвласниками, законом або рішенням суду. Тобто у спільній сумісній власності частки можуть бути різними, якщо це визначено договором, законом, рішенням суду (ст. 370 Цивільного кодексу). При цьому слід зазначити, що будинок може перебувати як у спільній сумісній, так і у спільній частковій власності. Якщо будинок перебуває у спільній частковій власності, то, безумовно, і частки земельної ділянки, зайнятої будинком, яка передається у спільну власність, також будуть різними. Законодавством не встановлено порядок визначення розміру частки земельної ділянки, яка приватизується співвласниками житлового будинку. Орган місцевого самоврядування також не може визначити розмір часток земельної ділянки, яка передається у власність співвласникам житлового будинку. Таким чином, частку земельної ділянки, яка передається у власність співвласникам будинку, повинні визначити самі співвласники. Тому співвласники житлового будинку, яким він належить на праві спільної часткової власності, до заяви про безоплатну передачу їм земельної ділянки повинні додавати заяву, підписану кожним співвласником та нотаріально завірену, про визначення розміру частки кожного співвласника в земельній ділянці, яка відчужується. Якщо частки не визначено, то співвласники повинні визначити, за яким принципом землевпорядна організація має розрахувати ці частки: відповідно до площі, яку займає кожна частина будинку, чи відповідно до її вартості; відповідно до фактичного користування, яке склалося, чи за іншим принципом. Після встановлення меж земельної ділянки відповідно до поданої заяви визначаються частки кожного співвласника. На підставі цих розрахунків громадяни складають заяву про передачу в спільну власність земельної ділянки з визначенням частки кожного в земельній ділянці, яка передається у спільну власність. Якщо співвласники бажають надалі використовувати земельну ділянку з визначенням меж, вони можуть замовити проект поділу території. Кадастровий план із визначеними межами додається як невід'ємний додаток до договору про спільну часткову власність. Цей договір відповідно до частини другої ст. 88 та частини третьої ст. 89 Земельного кодексу укладається у письмовій формі та засвідчується нотаріально, врегульовує питання володіння, користування, розпорядження земельною ділянкою, яка перебуває у спільній власності.